birgün

24° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 16.04.2021 01:42

15 gün önce boşanan erkek, 3 yaşındaki oğlunu Dicle Nehri'ne attı

Psikolojik sorunları olduğu öne sürülen ve 15 günce boşandığı öğrenilen H.M., oğlu K.M.'yi gezme bahanesiyle dışarı çıkarıp Dicle Nehri'ne attı.

15 gün önce boşanan erkek, 3 yaşındaki oğlunu Dicle Nehri'ne attı

Şırnak'ın Cizre ilçesinde, 15 gün önce boşanan H.M. isimli erkek, gezmek için dışarıya çıkardığı 3 yaşındaki oğlu K.M.'yi Dicle Nehri'ne atıp, olay yerinden uzaklaştı.

Çevredekiler nehirden çıkarıldıktan sonra hastanede tedaviye alınıp, doktorların uzun çabaları sonucu tekrar hayata döndürülen çocuğun durumunun ağır olduğu öğrenildi.

H.M., iddiaya göre, parkta bir süre dolaştıktan sonra oğlu K.M.'yi Dicle Nehri'ne atarak olay yerinden uzaklaştı. Durumu fark eden çevredekiler Dicle Nehri'ne atlayarak K.M.'yi sudan çıkardı.

Olayın ardından güvenlik güçlerince başlatılan çalışmayla yakalanan H.M., gözaltına alındı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol