birgün

28° AZ BULUTLU

15 kişinin öldüğü kazada firmanın kusuru yokmuş

GÜNCEL 08.03.2022 08:31
15 kişinin öldüğü kazada firmanın kusuru yokmuş
Abone Ol google-news

Balıkesir’de şoförün de aralarında bulunduğu 15 kişinin yaşamını yitirdiği, 17 kişinin yaralandığı otobüs kazasında savcılık kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Geçen yıl 8 Ağustos’ta Efe Tur’a ait Zonguldak- İzmir seferini yapan Kerem Başol yönetimindeki yolcu otobüsü, bariyerlere çarparak takla attı. Kazada 15 kişi hayatını kaybetti, 17 kişi de yaralandı.

Olayın ardından başlatılan soruşturma kapsamında Adli Tıp Kurumu tarafından düzenlenen raporda, firmanın olayın oluşumunda bir kusuru bulunmadığı belirtildi. Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı da kamu adına kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. Asli kusurlu olarak belirtilen otobüs şoförü Kerem Başol hakkında da kazada yaşamını yitirdiği için kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi. Kazada yaşamını yitiren yolculardan tıp fakültesi son sınıf öğrencisi Bilge Toker’in babası Hüseyin Toker, kararın vicdanları sızlattığını söyledi. Toker, “Bunca mağdurun yakınları ve vekilleri Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız mahkemelerinde hakimler önünde özgürce iddialarını dile getirmesi gerekirdi. Adaletin tecelli etmesini bekliyoruz” dedi.

DHA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol