birgün

21° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 14.01.2020 12:36

15 Temmuz paraları yine Meclis gündeminde

CHP’li Sezgin Tanrıkulu, “15 Temmuz Dayanışma Kampanyası” çerçevesinde toplanan paraların akıbetini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a sordu

15 Temmuz paraları yine Meclis gündeminde

15 Temmuz darbe girişimini önlemeye çalışırken yaşamını yitirenler ve gazi olanlar için kurulan derneğin üç yılın ardından yapısı ve üyeleri belirlenirken dernek için toplanan milyonlarca liranın akıbeti henüz bilinmiyor. CHP’li Tanrıkulu, toplanan paraların akıbetini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a sordu.

CHP’li Tanrıkulu, TBMM Başkanlığı’na sunduğu yazılı soru önergesinde, darbe girişiminin ardından başlatılan “15 Temmuz Dayanışma Kampanyası” çerçevesinde ölenlerin yakınları ve gaziler için toplanan bağışların tutarının ne kadar olduğunu sordu. Tanrıkulu, önergesinde ayrıca şu sorulara yer verdi:

>> “15 Temmuz Dayanışma Kampanyası” çerçevesinde şehit yakınları ve gaziler için toplanan bağışlardan kaç aileye hangi kalemde yardım yapılmıştır?

>> 2016-2019 yılları arasında yıllar bazında 19 Aralık tarihi itibariyle şehit aylığı alan aile sayısı nedir?

>> 2016-2019 yılları arasında yıllar bazında 19 Aralık tarihi itibariyle maaş bağlanan 15 Temmuz Şehidi olan aile sayısı nedir?

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız