birgün

24° AÇIK

15 Temmuz sonrası kaybolan silahlara ilişkin suç duyurusu

SİYASET 13.07.2021 07:16
15 Temmuz sonrası kaybolan silahlara ilişkin suç duyurusu
Abone Ol google-news

HABER MERKEZİ

Organize suç örgütü elebaşısı Sedat Peker’in, ‘15 Temmuz darbe girişiminin ardından bir kasa kalaşnikof marka silahın, AKP Gençlik Kolları'na ait bir araçla sivillere dağıtıldığı’ yönündeki iddiası yargıya taşındı. Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanı Soylu ile eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın da aralarında bulunduğu 7 kişi hakkında İstanbul Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusu dilekçesinde, ülkenin gündemini organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in belirlediğine dikkat çekilerek, “Sedat Peker’in gündemi sarsan bu vahim iddiaları, Devlet içinde ayrı bir yasa dışı organizasyonun varlığına işaret etmektedir. Bunlar, her biri Cumhuriyet Savcılarınca re’sen soruşturulması gereken, hiçbir kurumun, kişinin herhangi bir ihbarına gerek duyulmadan araştırılması gereken iddialardır” denildi.

Öte yandan İstanbul'da, liderliğini Sedat Peker'in yaptığı iddia edilen suç örgütüne yönelik operasyonda 15 kişi gözaltına alındı. Suç örgütünün "restoran zinciri sahibi bir şirketi yağmaladığı" iddiası üzerine harekete geçen ekipler, örgüt adına yağmalama suçuna karıştığı iddia edilen 18 kişiyi yakalamak için belirlenen adreslere eş zamanlı baskın düzenledi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol