birgün

9° AÇIK

GÜNCEL 12.08.2017 11:39

15 yaşındaki Eren Bülbül'ün katledilmesine kamuoyundan sert tepki

15 yaşındaki Eren Bülbül'ün katledilmesine kamuoyundan sert tepki

Trabzon'un Maçka İlçesi kırsalında güvenlik güçleri ile bir grup PKK'li arasında çıkan çatışma çıktı. ÇatışmadaJandarma Başçavuş Ferhat Gedik, kaldırıldığı KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Ağır yaralanan 15 yaşındaki Eren Bülbül de doktorların tüm çabasına karşın yaşamını yitirdi. Yaralı bir askerin de tedavisi sürüyor.

15 yaşındaki Eren Bülbül isimli gencin ise PKK'lilerin girdikleri bir evden erzak alırken görüp güvenlik güçlerine haber verdiği ortaya çıktı. Eren Bülbül, PKK'lilerin girdiği evi göstermek için güvenlik güçleriyle giderken kurşunlara hedef oldu.

AİLE TEPKİLİ

Trabzon Farabi Hastanesi’ne koşan eren Bülbül’ün yakınları “15 yaşındaki çocuk hiçbir önlem almadan operasyona götürülür mü?” diye tepki gösterdi.

YAKINLARI FENALIK GEÇİRDİ

Trabzon'un Maçka İlçesi'nde güvenlik güçleri ile PKK'liler arasında çıkan çatışmada yaralanıp, kaldırıldığı KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde yaşamını yitiren 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün yakınları, acı haberi alınca gözyaşlarına boğuldu, sinir krizleri geçirdi. Acil servis önünde fenalaşan aile fertlerine, sağlık görevlileri müdahale etti. Çok sayıda çevik kuvvet polisi de hastane önünde güvenlik önlemi aldı.

Çatışmada yaralanan diğer yaralı askerin tedavisinin sürdüğü, sağlık durumunun ise ciddiyetini koruduğu belirtildi.

15-yasindaki-eren-bulbul-un-katledilmesine-kamuoyundan-sert-tepki-335065-1.

"BİRİ DE ÇIKIP DEMİYOR Kİ EREN İYİ Kİ VARSIN"

Ağır yaralanan 15 yaşındaki Eren Bülbül yaşamını yitirdi. Eren'in kaybı büyük üzüntü yarattı. Eren Bülbül'ün sosyal medyadaki Facebook hesabından yaptığı "Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın" paylaşımı dün akşam Twitter'da TT oldu.

KILIÇDAROĞLU: 15 YAŞINDA ÇOCUĞA KURŞUN SIKACAK KADAR HAİNSİNİZ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter'da paylaştığı mesajla Bülbül'ün katledilmesini kınadı. Kılıçdaroğlu mesajında, "15 yaşındaki bir çocuğa kurşun sıkacak kadar alçaksınız! Hain terör saldırısında şehit düşen Eren Bülbül ve Ferhat Gedik’e rahmet diliyorum" ifadelerine yer verdi.

***

"VE KEŞKE HÂLÂ O KIRLARDA OLSAYDIN"

Sosyal medyada Bülbül'ün yaşamını yitirmesi gündem oldu. Yazar Burhan Sönmez, Bülbül'ün fotoğrafını paylaşarak "ve keşke hâlâ o kırlarda olsaydın" dedi.

Sanatçılar Ceylan Ertem, Ceza ve Yalın da Bülbül için birer mesaj yayımladı.

KALIN'DAN MESAJ

Trabzon'da PKK ile asker arasında çıkan çatışmada yaşamını yitiren 15 yaşındaki Eren Bülbül için Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın sosyal medya hesabından "İyi ki varsın" mesajı paylaştı.

Trabzon'da PKK'lilerle çıkan çatışmada yaşamını yitiren 15 yaşındaki Eren Bülbül için Cumhurbaşkanılığı Sözcüsü İbrahim Kalın sosyal medya üzerinden bir mesaj yayımladı.

Kalın, Eren Bülbül'ün fotoğrafının altına, "Eren iyi ki varsın. Rabbim mekanını cennet eylesin. Terörist seviciler yine alçakça susacak. bu millet asla unutmayacak" notunu düştü.

***

TRABZONSPOR LANETLEDİ

Trabzonspor Kulübü, Maçka’da gerçekleştirilen saldırıyı lanetledi.

Bordo mavili kulübe ait sosyal medya hesabı Twitter'dan yapılan paylaşımda, “Maçka'daki hain saldırıda şehit düşen Başçavuş Ferhat Gedik ile Eren Bülbül'e Allah'tan rahmet diliyoruz. Milletimizin başı sağolsun. Eren Bülbül daha 16 yaşındaydı... Teröre lanet olsun!” ifadelerine yer verildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol