birgün

8° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

GÜNCEL 01.12.2018 14:50

18 yıllık logo değiştiriliyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı, yaklaşık 18 yıldır kullanılan "lale" figürlü Türkiye logosunu değiştirmek için gelecek ay reklam ihalesine çıkıyor

18 yıllık logo değiştiriliyor

Almanya'nın başkenti Berlin'de, 8 Ocak 2019 Salı günü başlatılacak ihale ile, "Turkey Home" kampanyası etrafında şekillenen slogan ve 2001'den bu yana kullanılan "lale" figürlü Türkiye logosu değiştirilecek.

Yeni bir tanıtım logosu ve sloganla "Türkiye" markasını oluşturmak üzere harekete geçen Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2019 yılı için çıktığı "yurt dışı reklam ihalesi" duyurusunda lale" figürlü Türkiye logosunu değiştirmeye de yer verdi. Bakanlık, yeni tanıtım stratejisi çalışmaları kapsamında "Turkey Home" kampanyasıetrafında şekillenen sloganı ve yaklaşık 18 yıldır kullanılan "lale" figürlü logoyudeğiştirmek için 2019 yılı ocak ayında reklam ihalesine çıkacak.

18-yillik-logo-degistiriliyor-537135-1.

"GLOBAL" BİR KAMPANYA

Şartnameye göre firmalardan, yeni marka stratejisinin geliştirilmesi, marka kimliğinin oluşturulması, televizyon, radyo, yazılı basın, sinema ve açık hava gibi çeşitli mecralara adapte edilebilecek yaratıcı çalışmalarla 4 reklam filmi senaryosu hazırlanması ile 2019 için yurt dışı reklam kampanyasının yürütülmesi isteniyor.

Ayrıca başvuru sahiplerinden, açık hava, yazılı basın, TV, radyo gibi geleneksel mecraların yanı sıra dijital ve yenilikçi alanlarda uygulanabilecek yaratıcı çalışmaları kapsayan "global" bir kampanya geliştirmeleri bekleniyor.

İHALEYE KATILACAKLARA "2,5 MİLYON DOLAR" ORTALAMA CİRO ŞARTI

Şartnamede, ihaleye yurt dışında ve içinde yerleşik isteklilerin başvurabileceği kaydedildi. Başvuru koşulları arasında, isteklinin en az 10 yıl reklam sektöründe faaliyet göstermesi, kampanyanın global çapta yürütülecek olması nedeniyle isteklinin yurt dışı merkezli bir şirket olması halinde İstanbul'da bir temsilciliğinin bulunması ve bu temsilciliğin en az 3 yıldır İstanbul'da faaliyet göstermesi gibi şartlar da sıralandı.

Başvuruda bulunacakların son 2 yıla ait ortalama yıllık cirosunun en az 2,5 milyon dolar olmasının gerektiği belirtildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız