birgün

7° PARÇALI BULUTLU

YAŞAM 01.02.2020 06:00

188 halk kütüphanesi kapatıldı

188 halk kütüphanesi kapatıldı

Haber Merkezi

Kamuoyunda Milli Kütüphanenin salonunun kapatılarak şeklen tabela kütüphanesine çevrilmesine yönelik tepkiler artarken, CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur da Hatay’ın bazı ilçelerine 18 yıldır halk kütüphanesi açılmamasını meclis gündemine taşıdı.

AKP iktidara geldiğinde bin 350 olan halk kütüphanesi sayısının 2018 yılında bin 162’ye düştüğünü, 188 halk kütüphanesinin kapatıldığını hatırlatan Güzelmansur “Var olanlar kapatıldığı gibi bazı ilçelerde 18 yıldır kütüphane açmamakta ısrar ediliyor” dedi.

CHP’li Güzelmansur, Hatay’ın Defne, Arsuz ve Payas ilçelerinde halk kütüphanesi olmamasının gerekçelerinin Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından açıklanmasını istedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız