birgün

2° KAPALI

19 ilde engelli ve hamile kamu çalışanlarına idari izin

Olumsuz hava koşulları nedeniyle; İstanbul, Düzce, Malatya, Bursa, Konya, Yalova, Çanakkale, Kayseri, Kırıkkale, Sivas, Aksaray, Çankırı, Denizli, Elazığ, Tokat, Kocaeli, Samsun, Sakarya ve Zonguldak’ta engelli, gazi ve hamile kamu çalışanlarına idari izin verildi.

GÜNCEL 26.01.2022 09:33
19 ilde engelli ve hamile kamu çalışanlarına idari izin
Abone Ol google-news

19 il valiliği, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personellerle ilgili idari izin kararı aldı. Ülke genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle birçok ilde engelli, gazi ve hamile kamu çalışanlarına idari izin verildi.

19 il valiliklerince alınan kararlar ve detayları şöyle:

İSTANBUL

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, “Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malul, engelli ve hamilelerin 26-28 Ocak 2022 tarihlerinde idari izinli sayılmalarına, Esenler, Harem ve tüm cep otogarlarındaki şehirlerarası yolcu otobüslerin çıkışlarının 26 Ocak Çarşamba günü saat 09.00’a kadar durdurulmasına, İstanbul’da bulunan üniversite rektörlerimizle yapılan istişareler doğrultusunda ilimizde yükseköğrenime 31 Ocak 2022 Pazartesi gününe kadar ara verilmesine, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde 26-28 Ocak 2022 tarihlerinde eğitime ara verilmesine, Trakya ve Anadolu istikametlerinden İstanbul yönüne seyahat eden araçların, ilimize girişinin ikinci bir duyuruya kadar kısıtlanmasına karar verilmiştir” denildi

DÜZCE

Düzce Valisi Cevdet Atay, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada olumsuz hava koşulları, buzlanma ve don olayları göz önünde bulundurularak 26-27-28 Ocak 2022 tarihlerinde 3 gün kamuda çalışan engelli ile hamile personel idari izinli olacağını bildirdi.

MALATYA

Malatya Valiliği tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, kamu kurum ve kuruluşları çalışanlarından, hamile, engelli, diyaliz hastaları ile kalp ve böbrek yetmezliği, kanser gibi kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu personellerinin bugün izinli sayılacağı söylendi.

BURSA

Bursa Valisi Yakup Canpolat, “İlimiz genelinde soğuk hava ve kar yağışının etkisinin devam etmesi nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personel 26-27 Ocak 2022 tarihlerinde iki gün süreli idari izinli sayılacaktır” dedi.

KONYA

Konya Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Kentte devam eden kar yağışının akşam saatlerinde oluşturacağı trafik yoğunluğunu ve riskleri azaltmaya yönelik olarak, izin vermeye yetkili kurum amirlerince, (sürekli verilmesi gerekli hizmetlerde çalışanlar hariç) diğer personele saat 15.30’dan itibaren idari izin verilmesi kararlaştırılmıştır” ifadelerine yer verildi.

YALOVA

Yalova Valiliği’nden yapılan yazılı açıklama, “Devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle, Güvenlik, Sağlık ve Ulaşım birimleri ile belediyelerin itfaiye ve cenaze defin hizmeti görevlileri dışındaki Kamu kurum ve kuruluşlarının Personeli 25.01.2022 günü idari izinli sayılacaklardır” denildi.

ÇANAKKALE

Çanakkale'nin Yenice ilçesinde, olumsuz hava koşulları ve buzlanma nedeniyle bugün bazı kamu çalışanlarına idari izin verildi.

Yenice Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada; “Olumsuz hava koşulları ve buzlanma nedeniyle ilçemiz genelindeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli, malul, hamile ve 3 yaş altında çocuğu bulunan personelimiz 26 Ocak Çarşamba günü 1 gün süreyle idari izinli sayılacaktır” denildi.

Kayseri: 1 gün

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Meteorolojiden alınan bilgiler doğrultusunda 26 Ocak Çarşamba günü ilimiz genelinde hamile ve engelli çalışanlarımız idari izinli sayılacaktır” ifadelerini kullandı.

KIRIKKALE

Kırıkkale Valiliğinden yapılan açıklamada, “25 Ocak 2022 tarihli İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararı gereğince; olumsuz hava şartları nedeniyle, ilimiz genelindeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden; hamile ve engelli kamu görevlileri 26-28 Ocak 2022 tarihleri arasında 3 gün süreyle idari izinli sayılacaklardır. Kamuoyunun bilgisine sunulur” denildi.

SİVAS

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca alınan göre, hamile, engelli (yüzde 40 raporu bulunanlar), kronik rahatsızlığı bulunan (kanser hastaları, organ nakli olan ve organ yetmezliği olan, KOAH hastalığı olan, kalp hastalığı olan ve serebrovasküler hastalığı olan), süt izni kullanan, gazi (yüzde 40 üzeri sağlık raporu bulunanlar) kamu görevlilerine 26 Ocak'tan itibaren 3 gün süre ile idari izin verildi.

Ulaşımdaki aksamalar dikkate alınarak 26-27 ve 28 Ocak tarihlerinde kamu kurum ve kuruluşlarında mesailer 09.30-12.00/ 13.00-16.00 olarak düzenlendi. Halk eğitimi ve rehabilitasyon merkezleri, dershaneler, etüt merkezleri, takviye kursları, özel kreş ve gündüz bakımevleri ile çocuk kulüpleri 26 Ocak'tan itibaren 3 gün süre ile tatil edildi.

AKSARAY

Aksaray Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, "İlimizde devam eden yoğun kar yağışı, buzlanma ve olumsuz hava koşulları nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personelin 26, 27 ve 28 Ocak'ta üç gün idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür” denildi.

ÇANKIRI

Çankırı Valiliği'nden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle dün ve bugün idari izinli sayılan engelli ve hamile kamu personelinin izinlerinin, il genelinde yarın ile 27 ve 28 Ocak'ı kapsayacak şekilde uzatıldığı kaydedildi.

DENİZLİ

Denizli Valiliği, olumsuz hava şartları nedeniyle hamile ve engelli personellerin, 25 ile 26 Ocak 2022 tarihinde idari izinli sayılacağı açıkladı.

ELAZIĞ

Elazığ İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, il ve ilçelerde görevli tüm engelli ve hamile kamu personelinin bugünden itibaren 3 gün süre ile idari izinli sayılmalarına karar verdi.

TOKAT

Valilikten yapılan açıklamada, kentte yarın yoğun kar yağışı beklendiği belirtilerek, olumsuz hava koşulları nedeniyle tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personelin bugün idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Zile ve Turhal ilçelerinde de kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personelin yarın da idari izinli sayılacağı bildirildi.

KOCAELİ

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, kentte kar yağışı nedeniyle kamu kurumlarındaki mesainin bugün 16.00'da biteceğini bildirdi. Vali Yavuz, "Kamu kurum ve kuruluşlarında zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari sayıda personel bırakılması kaydıyla güvenlik, sağlık, AFAD ve ulaşım hizmetleri dışında memur, işçi ve diğer personel 25 Ocak günü saat 16.00 itibarıyla mesailerini tamamlayacaklardır" dedi.

SAMSUN

Samsun Valiliği, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle hamile, engelli ve malul gazi personelin bugün idari izinli sayılacağını açıkladı.

SAKARYA

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım da, olumsuz hava koşulları nedeniyle engelli ve hamile kamu çalışanlarının bugün ve yarın olmak üzere 2 gün idari izinli sayılacağını bildirdi.

ZONGULDAK

Kent genelinde engelli ve hamile kamu çalışanlarının belirtilen tarihlerde 2 gün idari izinli sayılmalarına karar verildiği aktarılan valilik açıklamasında, "Kent genelinde yaygın eğitim kursları ile eğitim faaliyetlerinin sürdürüldüğü diğer kursların eğitimlerine, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel kurs merkezleri, motorlu taşıt sürücüleri kurs merkezleri ile bünyesinde kulüp çalışması yapacak anaokullarındaki eğitim faaliyetlerine de aynı günlerde 2 gün süreyle ara verilmesine karar verilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol