birgün

12° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 03.08.2021 12:37

2 çocuğunu rehin alıp etrafa ateş açan erkek gözaltına alındı

İstanbul Kocamustafapaşa'da Ümit A. isimli bir erkek 2 çocuğunu rehin alarak etrafa rastgele ateş etti. Çevredekilerin ihbarı üzerine gelen polis, saldırganı gözaltına aldı.

2 çocuğunu rehin alıp etrafa ateş açan erkek gözaltına alındı

İstanbul Fatih'te bir erkek, iki çocuğunu evinde silahla rehin aldı. Sokağa rastgele ateş açan saldırgan, özel harekat ekiplerinin operasyonuyla etkisiz hale getirildikten sonra gözaltına alındı.

Olay, dün akşam saat 22.00 sıralarında Fatih Kocamustafapaşa Caddesi'nde meydana geldi. Ümit A. isimli erkek, 2 çocuğunu bıçakla rehin aldı. Ümit A. bir süre sonra çocuklarını serbest bırakıp evin penceresinden pompalı tüfek ve tabancayla rastgele ateş açtı. Silah sesini duyan yurttaşların ihbarı üzerine bölgeye aralarında özel harekâtçıların da bulunduğu çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Özel Harekat polislerinin yaptığı operasyonla Ümit A. yakalanarak gözaltına alındı. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

"4-5 EL ATEŞ ETTİ"

Olayın görgü tanıklarından Doğukan Doğu, "Bakkalın üst katından sıkmaya başladı. 4-5 el ateş etti. Olaydan 1 buçuk saat sonra güvenlik sağlandı. Özel kuvvetler gelip müdahale etti ve gözaltına aldı. Şahsı tanımıyorum. Yaralı da görmedim" dedi.

Şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

DHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol