birgün

28° AÇIK

GÜNCEL 02.07.2021 15:32

2 ilde yeni karantina kararları

Malatya ve Adıyaman’da koronavirüs tespit edilen toplam 2 ev ve bir apartman karantinaya alındı.

2 ilde yeni karantina kararları

Yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında yeni normalleşme döneminin başladığı Türkiye’de, virüsün yayılmasına karşı tedbirler de uygulanmaya devam ediyor. Buna göre, Adıyaman ve Malatya’da bazı binalarda katantina uygulaması başlatıldı.

Karantinaya alınan bölgelere ilişkin detaylar şöyle:

ADIYAMAN

Adıyaman'da, tedbirleri kapsamında, 2 evde karantina uygulaması başlatıldı. Valilikten yapılan açıklamaya göre, kent merkezinde bazı kişilerin Covid-19 test sonuçlarının pozitif çıkması üzerine, İl Hıfzıssıhha Kurulu yeni kararlar aldı.

Buna göre, farklı mahallelerdeki 2 ev karantinaya alındı. Malatya'da bir apartman Covid-19 tedbirleri kapsamında karantinaya alındı

MALATYA

Malatya'nın merkez Battalgazi ilçesinde bir apartman, Covid-19 vakaları tespit edilmesi üzerine karantinaya alındı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Battalgazi Hıfzıssıhha Kurulu, Kaymakam Abdül Kadir Duran başkanlığında toplandı.

Kernek Mahallesi Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi'ndeki apartmanda artan Covid-19 vakalarını görüşen kurul, binayı giriş çıkışlara kapattı. Apartman sakinlerinin ihtiyaçları Vefa Sosyal Destek Grubunca karşılanacak.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol