birgün

-3° AZ BULUTLU

GÜNCEL 03.04.2019 10:11

20 kilo plastik yutan hamile balina yaşamını yitirdi

İtalya’nın Sardunya Adasında hamile balina cansız olarak bulundu. Balinanın midesinden en az 20 kilo plastik atık çıktı. Veterinerler, kıyıya vuran 8 metrelik balinanın rahminde cansız cenine rastladı. Hayvanın midesinde de çöp torbaları, balık ağları ve diğer atıklar tespit edildi. Uzmanlar, balinanın mide kirlenmesinden dolayı öldüğüne emin olduklarını dile getirdi. Çevreyi tek kullanımlık plastiğe karşı koruyacak […]

20 kilo plastik yutan hamile balina yaşamını yitirdi

İtalya’nın Sardunya Adasında hamile balina cansız olarak bulundu. Balinanın midesinden en az 20 kilo plastik atık çıktı.

Veterinerler, kıyıya vuran 8 metrelik balinanın rahminde cansız cenine rastladı. Hayvanın midesinde de çöp torbaları, balık ağları ve diğer atıklar tespit edildi.

Uzmanlar, balinanın mide kirlenmesinden dolayı öldüğüne emin olduklarını dile getirdi.

Çevreyi tek kullanımlık plastiğe karşı koruyacak ilk ülkelerden biri olacakları sözünü veren İtalya Çevre Bakanı Sergio Costa, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, “Hiçbir kaygı duymadan tek kullanımlık plastik ürünler kullanıyoruz ve şimdi bunun bedelini ödüyoruz. Gerçi aslında bedelini hayvanlar ödüyor” diye yazdı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız