birgün

4° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 03.04.2019 10:11

20 kilo plastik yutan hamile balina yaşamını yitirdi

İtalya’nın Sardunya Adasında hamile balina cansız olarak bulundu. Balinanın midesinden en az 20 kilo plastik atık çıktı. Veterinerler, kıyıya vuran 8 metrelik balinanın rahminde cansız cenine rastladı. Hayvanın midesinde de çöp torbaları, balık ağları ve diğer atıklar tespit edildi. Uzmanlar, balinanın mide kirlenmesinden dolayı öldüğüne emin olduklarını dile getirdi. Çevreyi tek kullanımlık plastiğe karşı koruyacak […]

20 kilo plastik yutan hamile balina yaşamını yitirdi

İtalya’nın Sardunya Adasında hamile balina cansız olarak bulundu. Balinanın midesinden en az 20 kilo plastik atık çıktı.

Veterinerler, kıyıya vuran 8 metrelik balinanın rahminde cansız cenine rastladı. Hayvanın midesinde de çöp torbaları, balık ağları ve diğer atıklar tespit edildi.

Uzmanlar, balinanın mide kirlenmesinden dolayı öldüğüne emin olduklarını dile getirdi.

Çevreyi tek kullanımlık plastiğe karşı koruyacak ilk ülkelerden biri olacakları sözünü veren İtalya Çevre Bakanı Sergio Costa, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, “Hiçbir kaygı duymadan tek kullanımlık plastik ürünler kullanıyoruz ve şimdi bunun bedelini ödüyoruz. Gerçi aslında bedelini hayvanlar ödüyor” diye yazdı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol