birgün

7° KISA SÜRELİ YAĞMUR

KÜLTÜR SANAT 26.11.2018 16:36

2019 “Orhan Kemal Roman Armağanı”na Katılım Süreci Başladı

2019 “Orhan Kemal Roman Armağanı”na Katılım Süreci Başladı

48’incisi düzenlenecek olan Orhan Kemal Roman Armağanı için başvuru süreci başladı. 10 Ocak 2019 tarihine kadar sürecek Orhan Kemal Roman Armağanı’na katılım süresinin ardından, roman armağanı 17 Mayıs 2019 tarihinde seçici kurulun toplantısında belirlenecek.

2019 Orhan Kemal Roman Armağanı’na, 2018 yılında (1 Ocak – 31 Aralık) ilk kez yayımlanmış olan bir eserle katılım sağlanabilir. Yazar ya da yayınevi tarafından bir başvuru yazısı ve beraberinde eserin on adet nüshasının Orhan Kemal Roman Armağanı Sekreterliği’ne iletilmesi gerekiyor. Eserin Orhan Kemal’in sanat ve dünya görüşüne karşıt ve ona aykırı olmamak koşuluyla her dalda genel roman anlayışının gerekli örgüsünün sağlanmış ve bu bilinçle yazılmış olması aranan nitelikler arasında.

Orhan Kemal Roman Armağanı seçiciler kurulu; Nâzım K. Öğütçü, M. Nuri Gültekin, Erendiz Atasü, Ataol Behramoğlu, Çimen G. Erkol, Adnan Özyalçıner ve Tahir Şilkan’dan oluşuyor. Kazanan yazara ödülü 3 Haziran 2019 tarihinde yapılacak olan Orhan Kemal’i Anma Günü’nde verilecek.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız