birgün

22° AZ BULUTLU

GÜNCEL 13.12.2019 12:23

‘2020 En Çok Çalışılmak İstenen Şirketler’ listesi açıklandı: Facebook 16 basamak geriledi

‘2020 En Çok Çalışılmak İstenen Şirketler’ listesi açıklandı: Facebook 16 basamak geriledi

Sosyal medya devi Facebook, dünyanın en büyük insan kaynakları sitesi Glassdoor’un her yıl yayınladığı ‘2020 En Çok Çalışılmak İstenen Şirketler’ listesinde 16 basamak gerileyerek 23. sıraya düştü. Facebook, geçen yıl aynı listede 7. sıradaydı.

Facebook insan kaynaklarında çalışmış kişiler, milyonlarca kullanıcının bilgilerinin üçüncü partilerle paylaşıldığının ortaya çıktığı Cambridge Analytica skandalının ardından, üniversite mezunları ve yazılım mühendislerini çekmekte zorlandığını belirtiyor.

Dünya'dan Hilal Sarı'nın haberine göre kişisel verilerin ABD seçimlerinde kamuoyunu yönlendirmek amacıyla kullanıldığı iddiaları nedeniyle şirketin kurucusu ve CEO’su Marc Zuckerberg Kongre’de ve Senato’da ifade vermişti. Glassdoor listesinde her şirketin bir karne notu var ve mükemmel not 5.0. Facebook’un Glassdoor karnesi 4.5’ten 4.4’e geriledi.

Glassdoor karnesi 5.0 üzerinden 4.5 olan Google ise listede üç sıra gerileyerek 11’inci sıraya indi, Apple 13 basamak gerileyerek 84’üncü sırada konumlandı. Online alışverişin devlerinden Amazon yine ilk 100 arasına giremedi. Microsoft 13 basamak yükselerek 4.4 olan puanı ile 21. sıraya tırmandı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız