birgün

13° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

SPOR 03.08.2021 18:00

2020 Tokyo Olimpiyatları'nda 11. gün sonuçları: Bir bronz madalya

Milli cimnastikçi Ferhat Arıcan paralel bar finalinde 15.633 derecesiyle bronz madalya kazanarak Türkiye olimpiyat tarihinde madalya kazanan ilk cimnastikçi oldu.

2020 Tokyo Olimpiyatları'nda 11. gün sonuçları: Bir bronz madalya

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın 11. gününde Türkiye, 4 branşta temsil edildi. Milli cimnastikçi Ferhat Arıcan, bronz madalyanın sahibi oldu.

Türkiye’nin 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın 11. gününde aldığı sonuçlar şöyle:

Milli cimnastikçi Ferhat Arıcan paralel bar finalinde 15.633 derecesiyle bronz madalya kazanarak Türkiye olimpiyat tarihinde madalya kazanan ilk cimnastikçi oldu.

• Milli atlet Necati Er, erkekler üç adım elemelerinde 17.13 metrelik atlayışıyla 32 sporcu arasında en iyi ikinci dereceyi elde ederek 5 Ağustos’ta yapılacak finalde yarışmaya hak kazandı.
• Eda Tuğsuz cirit atma seçmelerindeki 62.31 metrelik derecesiyle genel sıralamada beşinci olarak finale kaldı.
• Ramil Guliyev 200 metre seçmelerinde 20.54 derecesiyle serisinde ikinci olarak yarı finale yükseldi.
• Yasmani Copello Escobar 400 metre engel finalinde 47.81 derecesiyle 6. oldu.
• Sırıkla atlamada olimpiyat finalinde yarışan ilk sporcu olan Ersu Şaşma, 5.70 metrelik atlayışıyla 14 sporcunun yarıştığı finali 10. sırada tamamladı.
• Yelken branşında finn sınıfında madalya yarışında mücadele eden milli sporcu Alican Kaynar, yarışı 5. sırada noktaladı ve hanesine yazılan 10 puanla olimpiyat 8'incisi oldu.
• Boks branşında 60 kilo çeyrek final mücadelesinde ringe çıkan milli sporcu Esra Yıldız , Finlandiyalı rakibi Mira Potkonen'e 3-2 mağlup olarak Olimpiyatlar'a veda etti.

2020 TOKYO OLİMPİYATLARI'NDA 6. MADALYA

Milli cimnastikçi Ferhat Arıcan'ın bronz madalya kazanmasıyla, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın 11. gününde Türkiye adına 6. madalya kazanmış oldu. Türkiye'nin bugüne kadarki madalya karnesi şöyle:

- Okçuluk branşında Mete Gazoz altın madalya

- Taekwondo branşından Hakan Reçber ve Hatice Kübra İlgün bronz madalya

- Güreş branşında Rıza Kayaalp ve Yasemin Adar bronz madalya

- Cimnastik branşında Ferhat Arıcan bronz madalya

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol