birgün

18° AÇIK

GÜNCEL 14.10.2021 11:33

21 yaşındaki genç, annesine şiddet uygulayan babasını öldürdü

İstanbul Başakşehir'de evli olduğu kadına şiddet uygulayan Ömer Sedat Ç., 21 yaşındaki oğlu tarafından silahla vuruldu. Ömer Sedat Ç. yaşamını yitirirken, üniversite öğrencisi B.Ç emniyete giderek teslim oldu. Ömer Sedat Ç. tarafından şiddete maruz bırakılan anne E.Ç ise ifadesinde, Ömer Sedat Ç.'nin evde uyuşturucu kullandığını, kendisine şiddet uyguladığını, oğlunun ise babasını engellemek isterken ateş ettiğini söyledi.

21 yaşındaki genç, annesine şiddet uygulayan babasını öldürdü

İstanbul Başakşehir'de 21 yaşındaki üniversite öğrencisi B.Ç., annesine şiddet uyguladığı gerekçesiyle babası Ömer Sedat Ç.'yi silahla bir el ateş ederek öldürdü. B.Ç. olayda kullandığı silahla polis merkezine giderek teslim oldu.

Olay, Başakşehir'de geçtiğimiz salı günü akşam saatlerinde yaşandı. İddiaya göre, plastik işletmeciliği yapan Ömer Sedat Ç. evde uyuşturucu kullandıktan sonra evli olduğu E.Ç. ile tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesiyle Ömer Sedat Ç., E.Ç'ye şiddet uygulamaya başladı.

O sırada evde bulunan çiftin oğlu B.Ç. sesleri duyunca odaya geldi. Babasının, annesine şiddet uyguladığını gören B.Ç. annesini kurtarmaya çalıştı. B.Ç. babası Ömer Sedat Ç.'yi sakinleştirmeye çalıştı ancak başarılı olamadı. Bunun üzerine B.Ç. evde bulunan silahla bir el ateş etti. Başına kurşun isabet eden Ömer Sedat Ç. olay yerinde hayatını kaybetti. Üniversite öğrencisi B.Ç., olayda kullandığı silahla polis merkezine giderek teslim oldu.

"AYIRMAK İÇİN BİR EL ATEŞ ETTİM"

B.Ç. emniyetteki ifadesinde, babasının annesine şiddet uyguladığını görünce ayırmak istediğini ancak başarısız olduğunu belirtek, "Evde bulunan tabancayla ayırmak için bir el ateş ettim" dediği öğrenildi. Anne E.Ç.'nin ise Ömer Sedat Ç.'nin evde uyuşturucu kullandığını, kendisine şiddet uyguladığını, oğlunun ise babasını engellemek isterken ateş ettiğini söylediği öğrenildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol