birgün

5° AÇIK

KADIN 12.01.2021 20:49

22 yaşındayken katledilen kadının katillerinden birisi 11 yıl sonra yakalandı

Mersin'de 11 yıl önce bir ağaca asılarak öldürülen kadının katillerinden H.Ç. isimli erkek yakalandı.

22 yaşındayken katledilen kadının katillerinden birisi 11 yıl sonra yakalandı

Mersin'in Tarsus ilçesinde, 11 yıl önce ağaçta cansız bedeni asılı bulunan kadının katil zanlılarından olduğu suçlamasıyla aranan kişi yakalandı.

AA’da yer alan habere göre, Tarsus Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Şahin Mahallesi'nde 2010 'da bir bahçedeki ağaçta asılı olarak bulunan 22 yaşındaki Ö.Ç'nin katil zanlısı olduğu için akrabası H.Ç'nin yakalanması için yürütülen çalışmalar kapsamında şüphelinin adresini tespit etti. Ekipler adrese düzenlenen operasyonda şüpheliyi gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen H.Ç. çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

NE OLMUŞTU?

Tarsus ilçesinde yaşayan Ö.Ç'nin 15 yaşındaki kardeşi A.Ç, 21 Şubat 2010'da Antep'e kuzeni M.E'yi öldürmüş, cinayetinin ardından gözaltına alınan A.Ç, tutuklanmıştı.

Olaydan 4 gün sonra Tarsus ilçesine bağlı Şahin Mahallesi'nde bulunan bir meyve bahçesindeki ağaçta asılı olarak bulunan Ö.Ç'nin, ilk incelemelere göre intihar ettiği, polis ekiplerince yapılan çalışmaların ardından ise olayın cinayet olduğu tespit edilmişti.

Ö.Ç'nin katil zanlısı olduğu söylenen babası H.Ç. ve akrabaları A.Ç. ve H.Ç. hakkında yakalama kararı çıkartılmıştı.

Baba H.Ç. ve A.Ç, 10 Kasım 2010'da, Yenice Mahallesi'nde meydana gelen trafik kazasında yaralanmış, polis ekiplerince yapılan kimlik tespitinin ardından gözaltına alınan firariler, çıkarıldıkları nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol