birgün

20° AÇIK

SAĞLIK 25.07.2021 14:32

23 milyon kişi aşı olmadı, üçüncü doza gelmeyenlerin sayısı 9 milyon

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Yaklaşık 23 milyon kişinin aşı olmadığını ve çift doz aşı olup üçüncü doz aşıya gelmeyenlerin sayısının 9 milyona yakın" açıklaması yaptı

23 milyon kişi aşı olmadı, üçüncü doza gelmeyenlerin sayısı 9 milyon

Türkiye'deki korona virüsü vakalarında artışlar üzerine salgınında dördüncü zirvenin yaşanacağı yönünde uyarılar yapılırken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aşı yaptırmayanların sayılarını açıkladı.

Sağlık Bakanı Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

"Yaklaşık 23 Milyon kişi henüz aşı olmadı. İkinci dozu olmayanların sayısı 17 Milyon. Çift doz aşı olup, üçüncü doz aşıya gelmeyenlerin sayısı 9 milyona yakın. Aşıdan istediğimiz sonucu almak için süreci hızla tamamlamalıyız. Şu anki sorun, tedbirlerin esnetilmesidir. Kontrolü ele alalım. Geri dönüp son 10 günü daha dikkatli yaşayamayız. Yarın bize bağlı!"

AŞI RAKAMLARI

Sağlık Bakanlığı verilerine göre bugün saat 14.30 itibarıyla aşı sayıları şöyle:

Toplam Yapılan Aşı Sayısı 65 milyon 967 bin 70

1. Doz Uygulanan Kişi Sayısı 39 milyon 446 bin 115

2. Doz Uygulanan Kişi Sayısı 22 milyon 717 bin 271

3. Doz Uygulanan Kişi Sayısı 3 milyon 754 bin 268

Türk Tabipleri Birliği de salgının artarak devam ettiği uyarısında bulundu. TTB'nin Twitter hesabından grafikle birlikte yapılan paylaşımda, "Salgın bitmedi, artarak devam ediyor. Test ve aşılama sayıları düşerken vaka sayılarında belirgin artış var" denildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol