birgün

17° AÇIK

25 Kasım’a katılan kadınlara gözaltı

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde, İstanbul'da erkek şiddetini protesto eden 2 kadın polis baskınıyla gözaltına alındı.

KADIN 26.01.2022 13:11
25 Kasım’a katılan kadınlara gözaltı
Abone Ol google-news

HABER MERKEZİ

Kadına yönelik erkek şiddetini protesto eden kadınlar, ev baskınıyla gözaltına alındı.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde İstanbul’da Taksim Tünel’de erkek şiddetini protesto eden en az 2 kadının polis baskınıyla gözaltına alındığı öğrenildi. ‘Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Kanunu’na muhalefet’ ve ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ iddiasıyla gözaltına alındığı belirtilen kadınların, Vatan Emniyet Müdürlüğü’nde tutulduğu bildirildi.

Ayrıca polisin 18 yaşının altındaki bir genç kadının evine gittiğini ve Çocuk Şube’de ifade vermesini söylendiği de aktarıldı.

Öte yandan 25 Kasım’a katıldıkları için 20 kadın hakkında soruşturma başlatıldığı ve 6’sının aynı zamanda ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ten de suçlandığı öğrenildi.

Gözaltına alınan 2 kadının üyesi olduğu Kadın Savunma Ağı tarafından yapılan açıklamada, “Erdoğan kadınların yakasından düş! 25 Kasım’a katılmak, kadına yönelik şiddete karşı mücadele etmek suç değildir” denildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol