26. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, 31 Mayıs-7 Haziran tarihlerinde gösterime girecek.

Kaynak: Haber Merkezi
Abone Olgoogle-news
26. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 31 Mayıs’ta başlıyor

26. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali için geri sayım başladı. 31 Mayıs-7 Haziran tarihlerinde düzenlenecek festivalin gösterimleri Büyülü Fener Kızılay Sineması’nda gerçekleşecek. Festivalde dokuz bölümde dünyanın dört bir yanından toplam 64 film izleyiciyle buluşacak.

Türkiye’nin ilk kadın filmleri festivali 26. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali bu yıl “Daha Fazlası, Daha Azı Değil” temasıyla düzenleniyor. İlk kez düzenlendiği 1998 yılından bu yana kadın emeğini görünür kılan, kadın hareketiyle birlikte güçlenen, sinema sektöründeki kadınlar arasında bir iletişim ağı kuran Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde bir kez daha kadınlar ve sinema başrolde olacak.

Festivalin afişleri ve görsel kimliği, grafik tasarımcı Kibele Yarman'ın imzasını taşıyor. Festivalin Daha Fazlası, Daha Azı Değil temasından yola çıkan Yarman, festival için hazırladığı üç farklı afişte kadınların hak mücadelesini ve sinemadaki yerlerini afiş için seçtiği fotoğraflarla vurguluyor.

BİLETLER 27 MAYIS'TA SATIŞTA

26. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin Büyülü Fener Kızılay Sineması’nda gerçekleşecek gösterimleri için biletler tam 40 TL, öğrenci 20 TL olarak 27 Mayıs saat 12.00’den itibaren www.biletinial.com üzerinden ve Büyülü Fener Kızılay Sineması gişesinden satışta olacak.

ÖĞRENCİLERE 1000 BİLET HEDİYE

Ankara Büyükşehir Belediyesi öğrencilere 26. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali'nde 1000 bilet hediye ediyor. Öğrenciler, Büyülü Fener Kızılay Sineması’nda festival boyunca her gün saat 11.00’de dağıtılmaya başlanacak kontenjan dahilindeki askıda biletleri alıp, o günün Uçan Süpürge seanslarından istedikleri filmi ücret ödemeden izleyebilecekler.