birgün

26° AÇIK

3,4 milyon TL’lik saat kulesi!

GÜNCEL 18.01.2022 08:19
3,4 milyon TL’lik saat kulesi!
Abone Ol google-news

İsmail ARI

Yurttaşlar ekonomik krizle ve yoksullukla boğuşurken AKP'li Rize Belediyesi ise milyonlarca liraya saat kulesi yaptırmak için bir ihale düzenledi.

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, AKP’li Rize Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri Müdürlüğü, 6 Ocak tarihinde “Saat Kulesi, Kurtuluş Temalı Rölyeflerinin Alımı ve Montajı” adı altında bir ihale düzeledi. İhale 3 milyon 400 bin TL’ye belediye iştiraki Ribelkent Yapı İnşaat Taahhüt Turizm Ulaşım Enerji Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne verildi.

İhale dosyasında 12 metre yükseklikte olacağı belirtilen saat kulesinde rölyefler de yer alacağı ifade edildi. Kulede, çay bitkisinin yöre açısından önemini anlatan bir kompozisyon ile balıkçılık ve yöreye ait sosyal, kültürel ve ekonomik yaşamı anlatan kompozisyonlara da yer verilecek. Ayrıca, Cumhurbaşkanlığı kavramını ilgili simgelerle anlatan bir kompozisyonun da saat kulesinde yer alacağı belirtildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol