birgün

6° AÇIK

SPOR 28.01.2020 17:47

3 büyükler PFDK’ye sevk edildi

Türkiye Futbol Federasyonu Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe’yi PFDK'ye sevk etti

3 büyükler PFDK’ye sevk edildi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği, Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe’yi Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk etti. Beşiktaş ve Galatasaray ‘Saha olayları’, Fenerbahçe ise ‘Merdiven boşluklarının boş bırakılmaması’ sebebiyle PFDK’ye sevk edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği’nce yapılan PFDK sevkleri şöyle:

 • Antep Futbol Kulübü A.Ş. Kulübü'nün 24.01.2020 tarihinde oynanan Gençlerbirliği-Antep Futbol Kulübü A.Ş. Süper Lig Cemil Usta Sezonu müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca PFDK'ye sevkine karar verilmiştir.
 • Kasımpaşa. Kulübü futbolcusu Haris Hajradınovic'ın 25.01.2020 tarihinde oynanan Kasımpaşa.-Aytemiz Alanyaspor Süper Lig Cemil Usta Sezonu müsabakasındaki "kural dışı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 43. maddesi uyarınca 26.01.2020 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ye sevkine karar verilmiştir.
 • Fenerbahçe A.Ş. Kulübü'nün 25.01.2020 tarihinde oynanan Fenerbahçe A.Ş.-Medipol Başakşehir FK Süper Lig Cemil Usta Sezonu müsabakasındaki "merdiven boşluklarının boş bırakılmaması" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 49. maddesi uyarınca PFDK'ye sevkine karar verilmiştir.
 • Göztepe A.Ş. Kulübü'nün 26.01.2020 tarihinde oynanan Göztepe A.Ş.-Beşiktaş A.Ş. Süper Lig Cemil Usta Sezonu müsabakasındaki "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca ve "merdiven boşluklarının boş bırakılmaması" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 49. maddesi uyarınca PFDK'ye sevkine karar verilmiştir.
 • Beşiktaş A.Ş. Kulübü'nün 26.01.2020 tarihinde oynanan Göztepe A.Ş.-Beşiktaş A.Ş. Süper Lig Cemil Usta Sezonu müsabakasındaki "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.6- Gslstasaray A.Ş. Kulübü'nün 26.01.2020 tarihinde oynanan İTTİFAK HOLDİNG Konyaspor-Galatasaray A.Ş. Süper Lig Cemil Usta Sezonu müsabakasındaki "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca PFDK'ye sevkine karar verilmiştir.
 • DEMİR GRUP Sivasspor Kulübü'nün 27.01.2020 tarihinde oynanan Demir Grup Sivasspor-Çaykur Rizespor A.Ş. Süper Lig Cemil Usta Sezonu müsabakasındaki "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.
 • BURSASPOR Kulübü'nün 24.01.2020 tarihinde oynanan AKHİSARSPOR-BURSASPOR TFF 1. Lig müsabakasındaki "5 futbolcusunun sarı kart ve 1 futbolcusunun kırmızı kart görmesi nedeniyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 40. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.
 • EKOL GÖZ MENEMENSPOR Kulübü'nün 26.01.2020 tarihinde oynanan HATAYSPOR-EKOL GÖZ MENEMENSPOR TFF 1. Lig müsabakasındaki "6 futbolcusunun sarı kart görmesi nedeniyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 40. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.
 • ESKİŞEHİRSPOR Kulübü'nün 26.01.2020 tarihinde oynanan ESKİŞEHİRSPOR-ADANASPOR A.Ş. TFF 1. Lig müsabakasındaki "talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile Süper Lig ve TFF 1. Lig Yayın Talimatı'nın 8/12 maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.
 • FATİH KARAGÜMRÜK A.Ş. Kulübü'nün 27.01.2020 tarihinde oynanan FATİH KARAGÜMRÜK A.Ş.-ALTINORDU TFF 1. Lig müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca ve "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine,
 • FATİH KARAGÜMRÜK A.Ş. Kulübü görevlisi BAHADIR KANSIZ'ın aynı müsabakadaki "görevi kötüye kullanma" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 59. maddesi uyarınca 28.01.2020 tarihinden itibaren tedbirli olarak” PFDK'ya sevkine karar verilmiştir."
Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol