birgün

16° AÇIK

GÜNCEL 21.01.2021 14:00

3 çocuğa cinsel saldırıda bulunan erkeğe 17 yıl hapis cezası

Kayseri'de güvenlik görevlisi olduğunu söyleyerek yaşları 9,11 ve 12 olan 3 çocuğa cinsel saldırıda bulunan erkeğe 17 yıl 1 ay hapis cezası verildi.

3 çocuğa cinsel saldırıda bulunan erkeğe 17 yıl hapis cezası

Kayseri'de 3 çocuğa cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla tutuklu yargılanan D.S., 17 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.

D.S., Haziran 2019'da meydana gelen olayda sokakta oyun oynayan O.S. (9) ve L.S. (12) kardeşler ile A.G.'ye (11) kendisini güvenlik görevlisi olarak tanıtıp, bir hırsızlık olayı ile ilgili üzerlerinde arama yapacağını söyledi.

Üzerlerinde arama yapma bahanesiyle cinsel saldırıda bulunduğu çocukların durumu anlattığı aileleri D.S. hakkında şikayette bulundu. Gözaltına alınan D.S., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

D.S. hakkında, 'basit cinsel saldırı' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından dava açıldı.

Kayseri 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuklu yargılanan D.S. savunmasında, "Cinsel amaçlı bir eylemim olmadı, suçsuzum" dedi. Mahkeme heyeti, D.S.'ye toplam 17 yıl 1 ay hapis cezası vererek, tutukluluğunun devamına hükmetti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol