birgün

24° AZ BULUTLU

EKONOMİ 01.11.2018 07:37

3. Havalimanı kargocusu konkordato ilan etti

3. Havalimanı kargocusu konkordato ilan etti

Ekonomide yaşanan kriz ile birlikte çok sayıda şirketten gelen konkordato ilanlarına bir yenisi eklendi. İstanbul Havalimanı kargocusu Bilin Lojistik konkordato ilan etti.

29 Ekim’de AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın tarafından açılışı gerçekleştirilen İstanbul Havalimanı’na kargo hizmeti verecek şirketler arasında yer alan Bilin Lojistik şirketi konkordato istedi.

İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş ile geçtiğimiz yıl altı şirket arasında Kargo Şehri ve Yer Hizmetleri Kampüsü için alan tahsis sözleşmesi imzalanmıştı. 250 milyon Avro’luk anlaşmalar 25 yıllık işletme süresince geçerli olacak.

İstanbul Havalimanı yönetimi ile şirketler arasında imzalanan anlaşmaya göre, MNG, PTT, Çelebi Hava Servisi, HAVAŞ, Sistem Lojistik ve Bilin Lojistik kargo şehrinde, MNG, Çelebi Hava Servisi ve HAVAŞ ise yer hizmetleri kampüsünde hizmet verecek.

İGA havalimanı işletmesinin anlaşma imzaladığı altı şirket arasında yer alan Bilin Lojistik de konkordato kararı aldı.
“patronlardunyasi.com” sitesinde yer alan habere göre, İstanbul 1. Asliye Mahkemesi, Bilin Lojistik şirketine üç ay konkordato verdi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız