birgün

23° PARÇALI AZ BULUTLU

3. İdil Biret Festivali başlıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek olan İdil Biret Festivali Temmuz’da Bodrum Kalesi’nde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

BİRGÜN EGE 01.07.2022 11:56
3. İdil Biret Festivali başlıyor Fotoğraf: BirGün
Abone Ol google-news

BirGün EGE

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından İdil Biret adını taşıyan Türkiye’nin ilk müzik festivali olma özelliğine sahip “İdil Biret Müzik Festivali’nin” bu yıl 3’üncüsü düzenleniyor. Geçen yıl orman yangınları dolayısıyla yapılamayan festival 2-3-5 Temmuz 2022 tarihleri arasında Bodrum Kalesi’nde ücretsiz olarak düzenlenecek.

3’üncü İdil Biret Müzik Festivali’nde bu yıl düzenlenecek olan konser sayısı artarken daha önceki festivalde yapılan "Genç Piyanistler Seçmeleri" sonucunda seçilen Hande Önder ve Duru Aydın Muğla Büyükşehir Orkestrası eşliğinde festival sahnesinde yer alacak. Genç piyanistler, Deutsche Grammophon için birçok albümler çıkarmış Avusturyalı piyanist Ingolf Wunder ve ülkemizin önde gelen piyanistlerinden Başarcan Kıvrak ile aynı sahneyi paylaşacak.

BODRUM’DAKI KONSERDE ŞAN RESİTALİ VERİLECEK

Festivalde ayrıca bu yıl ilk kez bir Şan resitali de sergilenecek. Türkiye’nin önde gelen sanatçılarından Burcu Hancı (soprano), Cumhur Görgün (Bas) ve piyanist Fügen Yiğitgil’in yer alacağı resital ile birlikte 3 konserden oluşan festival Bodrum Kalesi’nde ücretsiz gerçekleşecek. 2 Temmuz Cumartesi saat 21.30’da Bodrum Kalesi’nde gerçekleşecek açılış konserinde L.V. Beethoven 5. Piyano Konçertosu ile Chopin Andante Spianato ve Büyük Polonez seslendirilecek.

İdil Biret Muğla Müzik Festivali’nin kapanış konserinde kendi kuşağının önemli piyanistlerinden Başar Can Kıvrak ile 17 yaşındaki genç piyanist Duru Aydın, Münif Akalın şefliğinde Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası eşliğinde sahnede yer alacak. 5 Temmuz Salı saat 21.30’da Bodrum Kalesi’nde gerçekleşecek konserde, F.Chopin’in 1. Piyano Konçertosu ile Andante Spianato ve Büyük Polonez adlı eseri seslendirilecek

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol