birgün

24° AÇIK

GÜNCEL 12.05.2021 14:49

3 ilde bazı yerleşim yerleri karantinaya alındı

Koronavirüsle mücadele kapsamında bugün, Ardahan, Adıyaman ve Kars’ta bazı ev ve köylerde karantina uygulaması başlatıldı.

3 ilde bazı yerleşim yerleri karantinaya alındı

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında vaka ve can kaybı sayısında rekor kırılmasının ardından Türkiye’de bir kez daha kısıtlamalar yürürlüğe girdi. Bu kapsamda uygulanan 17 günlük “tam kapanma” süreci devam ederken karantina tedbirlerinin uygulanması da sürüyor.

Bugün Ardahan, Adıyaman ve Kars’ta bazı ev ve köyler karantinaya alındı.

Karantinaya alınan bölgelere ilişkin detaylar şöyle:

ARDAHAN

Ardahan'da bir köy Covid-19 nedeniyle karantinaya alındı

Ardahan'ın Hanak ilçesine bağlı Aşağıaydere köyünde koronavirüs tedbirleri kapsamında karantina uygulaması başlatıldı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, vaka artışı ve temaslı kişilerin fazla olması nedeniyle Aşağıaydere köyünde salgının yayılmasının engellenmesi ve sosyal izolasyon sağlanarak yurttaşların sağlığının korunması amacıyla 10 gün karantina uygulanması kararı aldı.

Jandarma ekiplerince köye giriş ve çıkışlar durduruldu.

ADIYAMAN

Adıyaman'da koronavirüs tedbirleri kapsamında 12 evde karantina uygulaması başlatıldı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, kent merkezinde bazı kişilerin Covid-19 test sonuçlarının pozitif çıkması üzerine İl Hıfzıssıhha Kurulu yeni kararlar aldı. Bu kapsamda farklı mahallelerdeki 12 evde karantina uygulamasına başlandı.

KARS

Kars'ın Kağızman ilçesinde, koronavirüs tedbirleri kapsamında 2 köyde karantina başlatıldı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Covid-19 salgınının yayılmasının engellenmesi, sosyal izolasyon sağlanarak yurttaşların sağlığının korunması amacıyla ilçeye bağlı Şaban ve Yağlıca köylerinde karantina kararı alındı.

Bu kapsamda köylere giriş çıkışlar durduruldu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol