birgün

11° PARÇALI BULUTLU

3 kişiyi öldüren çoban: "Sizi ilgilendirmez!"

Sivas'ta 3 kişiyi av tüfeği ile öldüren çoban Ali Yıldırım, adliyedeki ifadesinde kamyonla gelen 3 kişinin hırsız olduğunu düşündüğünü bu nedenle ateş ettiğini söyledi. Yıldırım, gazetecilerin "Cinayeti neden işlediniz" sorusuna ise "Sizi ilgilendirmez" yanıtını verdi.

GÜNCEL 26.07.2022 07:37
3 kişiyi öldüren çoban: "Sizi ilgilendirmez!" Fotoğraf: DHA
Abone Ol google-news

Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde 3 kişiyi av tüfeği ile öldüren çoban Ali Yıldırım (24), adliyeye sevk edildi. Zanlı Yıldırım adliyedeki ifadesinde hayvanları otlattığı sırada kamyonla gelen 3 kişinin hırsız olduğunu düşündüğünü bu nedenle ateş ettiğini söyledi. Yıldırım, gazetecilerin "Cinayeti neden işlediniz" sorusuna ise "Sizi ilgilendirmez" yanıtını verdi.

DHA'da yer alan habere göre; önceki gün Kale köyünde çobanlık yapan Ali Yıldırım (24), iddiaya göre kamyonetle gelen kişilerin hırsız olduğunu düşündü. Otlattığı küçükbaş hayvanları çaldırmak istemeyen Yıldırım, Osman Tamer (58), oğlu Mustafa Tamer (20) ve Kurban Polat'ı (23) yanındaki av tüfeği ile öldürdü.

"HAYVAN HIRSIZI SANDIM"

Gözaltına alınıp, jandarmada ifade veren Yıldırım, gelen kişileri hayvan hırsızı sandığını ve bu nedenle ateş açtığını söylediği belirtildi.

"SİZİ İLGİLENDİRMEZ" DEDİ

İfadesinin ardından Yıldırım, adliyeye sevk edildi. Zanlı, gazetecilerin "Neden öldürdünüz" sorusuna ise "Sizi ilgilendirmez" diye cevap verdi.

Bu arada öldürülen 3 kişinin cenazesi, otopsi için Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırıldı. 3 kişinin Şarkışla ilçesinde toprağa verildi.

KATİL ZANLISI TUTUKLANDI

Yıldızeli ilçesinde hırsız sandığı 3 kişiyi av tüfeği ile öldüren çoban Ali Yıldırım (24), çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Yıldırım, Sivas E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na konuldu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol