birgün

22° AÇIK

ÇALIŞMA YAŞAMI 25.01.2021 11:14

3 madencinin evi yandı, sendika dayanışma çağrısı yaptı

3 madencinin evi yandı, sendika dayanışma çağrısı yaptı

HABER MERKEZİ

Karaman Ermenek’te ödenmeyen maaşları ve tazminatları için direnen 3 madencinin evinde yangın çıktı. Madencilerin evi kullanmaz hale gelirken can kaybı yaşanmadı. Yangının ardından madenciler komşularına sığındı.

Ermenek Maden İşçileri Meclisi ise 3 madenci için acil dayanışma çalışması başlattı.

Ermenek ilçesine 20 kilometre uzaklıkta bulunan Gökçeseki Köyü'nde Nebi Pilan'ın evinde önceki gece bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen alevler ahşap olan evi tamamen sardı. Kontrol edilemeyen alevler Yusuf Başkara ve Abdullah Başkara'nın evlerine de sıçradı.

Sokakların dar olması nedeniyle olay yerine ulaşmakta zorlanan itfaiye ekipleri uzun uğraşlar sonunda alevlere müdahale etti ancak 3 ev de tamamen kullanılamaz hale geldi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol