birgün

26° AÇIK

DÜNYA 04.06.2020 16:25

3 yaşında kaybolan McCann soruşturmasında yeni gelişme

Almanya’da savcılık Portekiz’de 2007 yılında kaybolan 3 yaşındaki Madeleine McCann’ın katil zanlısı olabilecek 43 yaşındaki Chistian B.'nin gözaltına alındığını açıkladı. Polis Alman yasaları uyarınca adını açıklamadığı zanlının 1.80 boyunda zayıf yapılı sarışın bir erkek olduğunu duyurdu

3 yaşında kaybolan McCann soruşturmasında yeni gelişme

Almanya’da savcılık Portekiz’de 2007 yılında kaybolan 3 yaşındaki Madeleine McCann’ın katil zanlısı olabilecek 43 yaşındaki Chistian B. isimli bir Almanın göz altına alındığını açıkladı.

Braunschweig Cumhuriyet Savcılığı, Portekiz’de yaklaşık 13 yıl önce kaybolan Madeleine McCann’ın öldüğünü varsaydıklarını açıklayarak, 43 yaşındaki zanlı Alman hakkında soruşturmanın cinayet şüphesi üzerine yürütüleceğini duyurdu.

Braunschweig Cumhuriyet Savcılığı sözcüsü Hans Christian Wolters, zanlı "Christian B’nin , Madeleine’ın son kez görüldüğü Portekiz’in Praiada Luz bölgesinde olduğunun tespit edildiği bu ip ucundan yola çıkan polisin daha öncede çocuk istismarı yaptığı gerekçesiyle hapis yatan 43 yaşındaki Alman Chistian B.’yi yakın takibe alarak soruşturmayı sürdürmesinin neticesinde katil zanlısına ulaşıldığını açıkladı.

Polis Alman yasaları uyarınca adını açıklamadığı zanlının 1.80 boyunda zayıf yapılı sarışın bir erkek olduğunu duyurdu.

Alman polisi ayrıca bu kişinin kullandığı iki araçla Portekiz'de yaşadığı evinin fotoğraflarını yayımladı.

3-yasinda-kaybolan-mccann-sorusturmasinda-yeni-gelisme-739960-1.

Bu kişinin Madeleine'nin kaybolmasından bir gün sonra araçlarından birini başkası adına kaydettirdiği belirtiliyor. Avrupa tarihindeki en büyük soruşturmalardan biri olarak kayda geçen olayda Portekiz'de o dönem soruşturmayı yürüten emniyet müdürü "cesedi Madeleine'nin anne ve babasının ortadan kaldırdığını" öne sürmüştü.

Kate ve Gerry McCann bu iddiasına yer verdiği kitabı nedeniyle Goncalo Amaral hakkında dava açmış ancak Yüksek Mahkeme, kitabın ifade özgürlüğüne girdiğine hükmetmişti.

Madeleine McCann, anne babası ve ikiz kardeşleriyle Portekiz’de tatilini geçirdiği sırada 3 Mayıs 2007’de bir otel odasında yalnız bırakıldığı gece kaybolmuştu.

BBC-İHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız