birgün

0° PARÇALI AZ BULUTLU

30 kamu arazisi daha özelleştirilecek

Resmi Gazete’de 'Yatırımcılara Duyuru' başlığıyla yayınlanan kararda Ankara İncek, Gölbaşı, İzmir Karşıyaka, Aydın Didim, Eskişehir, Balıkesir, Bayburt, Bilecik, Bitlis, Elazığ, Kırklareli ve Kastamonu’daki 30 kamu arazisinin özelleştirileceği yer aldı.

GÜNCEL 29.10.2021 09:34
30 kamu arazisi daha özelleştirilecek
Abone Ol google-news

Ekonomik darboğaz yaşayan iktidar, kamu mallarını satmaya devam ediyor. Son olarak 30 kamu arazisinin daha satılmasına karar verildi.

Ankara Gölbaşı, Didim, Balıkesir, Eskişehir, Kırklareli Şanlıurfa ve İzmir Karşıyaka'nın da bulunduğu çok sayıda konumdaki taşınmazlar satışa çıkarılıyor.

Resmi Gazete’de 'Yatırımcılara Duyuru' başlığıyla yayınlanan kararda şöyle denildi:

"T.C. Hazine ve Maliye bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından belirtilen taşınmazlar, 4046 sayılı Kanun hükümleri kapsamında “satış” yöntemiyle özelleştirilecektir."

Yayımlanan listede; Ankara İncek, Gölbaşı, İzmir Karşıyaka, Aydın Didim, Eskişehir, Balıkesir, Bayburt, Bilecik, Bitlis, Elazığ, Kırklareli ve Kastamonu’daki araziler yer aldı.

İhaleler, birden fazla teklif sahibinden kapalı zarfla teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle 'pazarlık' usulü ile gerçekleştirilecek. İhaleler, pazarlık görüşmelerine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile yapılacak açık artırma suretiyle sonuçlandırılacak.

Son teklif verme tarihleri 30 Kasım ile 7 Aralık arasında değişiyor.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol