31. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı tamamlandı

21.07.2019 14:18 GÜNCEL
Türkiye ve İstanbul’un tanıtımına 31 yıldır önemli katkı sunan ve ‘Dünyanın En İyi Açık Su Yüzme Organizasyonu’ kabul edilen 31. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda 59 ülkeden yerli ve yabancı toplam 2 bin 400 yüzücünün katılımıyla tamamlandı.  20’den fazla STK destekledi Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Boğaziçi Komisyonu’nun organizasyonunda yirminin üzerinde kamu ve sivil toplum kuruluşu destek […]

Türkiye ve İstanbul’un tanıtımına 31 yıldır önemli katkı sunan ve ‘Dünyanın En İyi Açık Su Yüzme Organizasyonu’ kabul edilen 31. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda 59 ülkeden yerli ve yabancı toplam 2 bin 400 yüzücünün katılımıyla tamamlandı. 

20’den fazla STK destekledi

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Boğaziçi Komisyonu’nun organizasyonunda yirminin üzerinde kamu ve sivil toplum kuruluşu destek verdi.

Deniz araçları eşlik etti

Kanlıca’dan başlayan ve Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’nda son bulan yarışta yüzücülere, parkur boyunca herhangi bir sıkıntı yaşanması durumunda müdahale edebilmek için deniz araçları eşlik etti.

Yarışı Kazananlar

İstanbul Boğazı’nda düzenlenen organizasyonu erkeklerde Melikşah Düğen, 48 dakika 28 saniyelik derecesiyle ilk sırada tamamladı.

4 saniye ile ikinci oldu

Efe Erduran, 48 dakika 32 saniyelik süresiyle, birinciden 4 saniye geç ulaşarak ikinciliğe yerleşti. Ukrayna’dan Artur Artamonov ise 48 dakika 53 saniye ile üçüncü oldu.

Kadınlar daha hızlı

Kadınlarda ise 47 dakika 19 saniyelik süresiyle Ilgın Çelik ilk sırada yer aldı. Çelik’in skoru erkeklerde birinci olan Düğen’den 1 dakika 9 saniye daha önde.

Geçen yılın şampiyonu ikinci oldu

Geçen yılın şampiyonu Hilal Zeynep Saraç, 47 dakika 26 saniyelik derecesiyle ikinci, Şira Nur Eroğlu ise 50 dakika 9 saniye ile üçüncü sırada yer aldı.