birgün

29° PARÇALI AZ BULUTLU

33 ilin başsavcısı değişti

Hâkimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesi, 2022 adli ve idari yarı ana kararnamesi açıklandı. Kararnamede, 33 ilin başsavcısı değişti. 5 bin 426 hakim ve savcının da görev yeri değişti. Tuba Ersöz Ünver, Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcısı olarak atandı. Ünver, Türkiye’nin ilk türbanlı cumhuriyet savcısı oldu.

GÜNCEL 20.06.2022 06:23
33 ilin başsavcısı değişti Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 1. Dairesinin, 5 bin 75 adli ve 351 idari hakim ve savcıyı kapsayan adli ve idari yargı yaz kararnamesi tamamlandı.

Kararnameyle Eskişehir, Bursa, Antalya, Konya, Kocaeli ve Kayseri'nin de arasında bulunduğu 33 ilin başsavcısı değişti, 3 Bölge Adliye Mahkemesine de yeni başsavcı atandı.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habip Korkmaz Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığına, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Ferhat Kapıcı Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığına, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Ali Yeldan Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığına getirildi.

Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz Bursa Cumhuriyet Başsavcılığına, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal Konya Cumhuriyet Başsavcılığına, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Zafer Koç Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına atandı.

Gümüşhane'ye atanan Tuba Ersöz Ünver Türkiye’nin ilk türbanlı İl Cumhuriyet Başsavcısı olduGümüşhane'ye atanan Tuba Ersöz Ünver Türkiye’nin ilk türbanlı İl Cumhuriyet Başsavcısı oldu

İlk türbanlı cumhuriyet başsavcısı ataması

Sinop Cumhuriyet Başsavcısı Duygu Bayar Yalova Cumhuriyet Başsavcılığına atanırken, Beyşehir Cumhuriyet Başsavcısı Tuba Ersöz Ünver Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcısı oldu. Tuba Ersöz Ünver Türkiye’nin ilk türbanlı İl Cumhuriyet Başsavcısı oldu.

HSK 1. Daire Başkanı Halil Koç, tamamladıkları 2022 Yılı Adli ve İdari Yargı Ana kararnamesinin, HSK internet sitesinde yayınlanacağını bildirdi.

AA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol