birgün

10° AÇIK

GÜNCEL 25.02.2020 15:31

33 su saati çalıp, tanesini 20 liradan satan dayı-yeğen yakalandı

33 su saati çalıp, tanesini 20 liradan satan dayı-yeğen yakalandı

Samsun'da, 6 ayda 30 ayrı adresten 33 su saati çalan Furkan Y. (31) ile yeğeni Doğukan Y. (22) yakalandı. Dayı-yeğenin bir evin su saatini çaldıkları anlar ise güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

DHA'nın haberine göre; İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekipleri, farklı adreslerden su saatlerinin çalınması üzerine çalışma başlattı. Hırsızlık olaylarının yaşandığı yerlerdeki güvenlik kameralarının görüntülerini inceleyen polis, şüphelilerin Furkan Y. ile yeğeni Doğukan Y. olduğunu belirledi.

6 ayda 30 adresten 33 su saati çaldıkları saptanan dayı-yeğen Yenidoğan Mahallesi'ndeki evlerinde gözaltına alındı. Evde yapılan aramada, çalıntı su saatlerinin bir kısmını buldu.

Su saatlerini 20 TL'ye sattıkları belirlenen şüpheliler, sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

İki şüphelinin bir evin su saatini kırarak çaldıkları anlar ise güvenlik kameralarına yansıdı.

33-su-saati-calip-tanesini-20-liradan-satan-dayi-yegen-yakalandi-692750-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız