birgün

19° PARÇALI BULUTLU

EĞİTİM 09.04.2020 09:11

4-6 yaşa online Kuran eğitimi!

4-6 yaşa online Kuran eğitimi!

MUSTAFA MERT BİLDİRCİN

Dini eğitim, koronavirüs nedeniyle kurslara verilen arada da hız kesmeden devam ediyor. Kuran kursu öğreticileri, video sohbet programları aracılığıyla yaşları 4 ile 6 arasında değişen çocuklara dini eğitim veriyor. 4-6 yaş Kuran kursları, koronavirüs nedeniyle eğitime verilen arada uzaktan eğitim modeline geçti. Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Kuran kursu öğreticilerinin, 4-6 yaş Kuran kursuna kayıtlı çocukların aileleriyle her gün görüntülü konuştuğu, çocuklara çeşitli etkinlikler yaptırdığı bildirildi.

OYUN TAVSİYE EDİLİYOR

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın koronavirüs tedbirleri kapsamında Kuran kurslarındaki yüz yüze eğitime ara vermesinin ardından müftülüklerin Kuran kursu öğreticilerine, “Aileleri görüntülü arayın” dediği öğrenildi. Her gün sabah erken saatlerde 4-6 yaş Kuran kurslarına kayıtlı çocukların ailelerini arayan öğreticilerin, çocuklara video sohbet programları aracılığıyla dini eğitim verdiği belirtildi. BirGün’e, video sohbet programı aracılığıyla gerçekleştirilen eğitimin detaylarına ilişkin bilgi veren Diyanet personeli, “Kuran kursu öğreticileri ailelere, çocuklarıyla birlikte oynayabilecekleri oyunları tavsiye ediyor” dedi.

DİYANET TV YAYIN YAPIYOR

Diyanet TV’de her akşam yayınlanan, “Evden Öğreniyorum” isimli programda 4-6 yaş Kuran kursu müfredatı işleniyor. Programın tanıtımı için hazırlanan duyuruda, “Çocuklar, Kuran kursu öğretmenlerimiz sizi bekliyor. Kuran kursları yeniden başlıyor. Yeni dualar öğreneceğiz” denildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol