birgün

5° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 19.01.2021 12:48

4 ilde 489 yerleşim yeri ulaşıma kapandı

Kastamonu, Tokat, Amasya ve Sinop’ta görülen yoğun kar yağışı nedeniyle 489 köy yolu ulaşıma kapandı.

4 ilde 489 yerleşim yeri ulaşıma kapandı

Kastamonu, Tokat, Amasya ve Sinop'ta kar yağışı nedeniyle 489 yerleşim birimine ulaşım sağlanamıyor.

Kastamonu İl Özel İdaresi yetkililerinden alınan bilgiye göre, kar özellikle yüksek rakımlı köylerde ulaşımda aksamaya neden oldu.

Kent merkezinde 64, Ağlı'da 2, Araç'ta 66, Azdavay'da 38, Bozkurt'ta 8, Cide'de 43, Çatalzeytin'de 12, Daday'da 20, Küre'de 20, Devrekani'de 25, Doğanyurt'ta 13, Hanönü'de 6, İhsangazi'de 7, İnebolu'da 26, Pınarbaşı'nda 17, Seydiler'de 1, Şenpazar'da 12, Taşköprü ve Tosya'da 6'şar köy yolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı.

Tokat'ta kar yağışı nedeniyle 8 köy ile ulaşım sağlanamıyor. Kent merkezinde 5, ilçelerden Erbaa'da 1 ve Başçiftlik'te 2 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor.

Sinop'ta 17, Amasya'da da 72 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor. Özel İdare ekipleri, kapalı yolların açılması için çalışma yürütüyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol