birgün

12° AÇIK

GÜNCEL 06.11.2019 16:35

4 kardeşin ölü bulunduğu evle ilgili BEDAŞ'tan açıklama

4 kardeşin ölü bulunduğu evle ilgili BEDAŞ'tan açıklama

Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ (BEDAŞ), İstanbul Fatih'te 4 kardeşin ölü bulunduğu evin elektriğinin kesilmesine ilişkin açıklama yaptı. Yapılan açıklamada; ekiplerin durumdan habersiz olduğu ve daireye yeniden elektrik verildiği ifade edildi.

Fatih'te 4 kişinin hayatını kaybetmesinden ötürü büyük üzüntü duyduklarını belirten BEDAŞ, dairenin elektriğinin kesilmesinin 'acı bir tesadüf' olduğunu, 3 adet ödenmemiş faturası bulunan aboneliğin olayda hayatını kaybedenler adına olmadığını ve elektriği kesen ekiplerin olaydan habersiz olduklarını belirtti.

Açıklamada "Gece yaşanan gelişmelerle ilgili herhangi bir bilgisi olmayan ekiplerimiz, sabah erken saatlerde yasal prosedürler çerçevesinde görevini yaparak binadan ayrılmıştır. Ancak olayın öğrenilmesinin hemen ardından bu süreçte herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına kesme işlemi iptal edilmiş olup, daireye yeniden elektrik verilmiştir" ifadelerine yer verildi.

Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği’ne göre borcunu ödemeyen elektrik abonelerine en az 10 günlük süre tanındığını hatırlatan Boğaziçi Elektrik, akabinde ödeme yapılmaması halinde enerjinin kesilmesi sürecinin başlatıldığını aktardı.

Açıklamada "Söz konusu konutla ilgili olarak kurumumuz tarafından borucun ödenmesi için 1 aya ulaşan bir esneklik de sağlanmış bulunmaktadır" denildi.

İKİ FARKLI İDDİA

Bu sırada NTV'nin ulaştığı bilgilere göre otopsi çalışmaları sırasında 4 kardeşin kanında siyanüre rastlandı. Demirören Haber Ajansı'nın (DHA) geçtiği bir haberde ise polisin ilk tespitinin, 4 kardeşin çok sayıda antidepresan içerek intihar ettiği yönündeydi. Ancak bu doğrulanmadı.

***

NE OLMUŞTU?

İstanbul'da dün gece saatlerinde, komşuların ihbarı üzerine Fatih'e giden polisler kapısına "Dikkat siyanür var, polisi arayın, içeri girmeyin" notu asılmış evde 48,54, 56 ve 60 yaşlarında 4 kardeşin cansız bedenlerini bulmuştu. Kardeşlerin evde beraber yaşadığı ve polisin ilk tespitine göre 'çok sayıda antidepresan ilaç alarak intihar ettikleri' belirtilmişti. Tanıklar ise kardeşlerin maddi sıkıntı yaşadığını belirtirken, evin elektrik faturasının da 2 aydır ödenmediği ortaya çıkmıştı.

Polislerin olay yerinden ayrılmasının ardından, saat 09:30 sıralarında ise BEDAŞ ekipleri eve gelerek, 607.16 liralık faturanın 2 aydır ödenmediği gerekçesiyle elektriği kesmişti.

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız