birgün

10° PARÇALI BULUTLU

4. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali 'Carmen' ile başladı

4. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali başladı. Efes Antik Tiyatro, iki perdelik Carmen balesine sahne oldu.

KÜLTÜR SANAT 25.08.2021 15:05
4. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali 'Carmen' ile başladı
Abone Ol google-news

Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali, evine döndü. Antik çağın en büyük tiyatrolarından biri olan Efes Antik Tiyatro’nun büyüleyici atmosferinde sahnelenen Carmen balesi, sanatseverler tarafından büyük beğeni ile izlendi.

Tulio Gagliardo'nun müzik düzenlemesini üstlendiği ve rejisör-koreograf Carlos Vilan'ın klasik bale ile flamenkoyu harmanladığı eserde, Burcu Olguner ‘Carmen’, Boğaçhan Bozcaada ‘Don Jose’ ve Çağın Hazar Özideş ‘Escamillo’ karakterine sürünerek eserin başrollerini paylaştı.

Librettosu romantizm akımının önde gelen yazarlarından Prosper Merimee’ye ait olan eser, İspanya’nın Sevilla kentindeki bir tütün fabrikasında çalışan asi güzel Carmen’in, Don Jose ve Escamillo ile yaşadığı gelgitli ve kural tanımaz aşk ilişkisini anlatıyor.

Sponsorluklarını İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Belediyesi, Efes Selçuk Belediyesi, Mavibahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile Konak Best Western Hotel'in üstlendiği festival, 26 Ağustos günü Prag Devlet Opera ve Balesi ile İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının katılımıyla yapılacak Prag Ensemble konseri ile devam edecek. Büyük beğeni toplayan Carmen balesi ise 28 Ağustos günü tekrar seyirci ile buluşacak.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol