birgün

13° PARÇALI AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 22.05.2020 12:11

40gece'nin ilk albümü 'Düşünden Uyan' dinleyiciyle buluştu

40gece'nin 'Düşünden Uyan' isimli ilk albümü tüm dijital platformlarda yerini aldı

40gece'nin ilk albümü 'Düşünden Uyan' dinleyiciyle buluştu

Ilgaz Fakıoğlu ve Ayhan Asar’ın kurduğu elektronik rock grubu 40gece’nin ilk albümü ‘’Düşünden Uyan’’ CES Yapım etiketiyle dijital müzik platformlarında dinleyicilerle buluştu. İçeriğindeki 9 parçada birbirine benzer tema içeren şarkılardan oluşan 'Düşünden Uyan'' konsept albüm özelliği taşıyor. Albüm; 40gece'nin tekli sürecinde yayınladığı şarkıları da içerisinde barındırıyor.

Kayboluş ve yabancılaşma temasıyla başlayan albüm; şarkı akışıyla da belirli bir hikâye sunuyor. Son şarkılara doğru modern hayatın karanlık yüzünden uyanışı ve yaşanılan dünyayı da bir yanılsama ve düş olarak tarif eden konsept albüm; bunu yaparken de elektronik/modern bir rock sound'u çerçevesinde karanlık bir atmosfer oluşturma yolunu seçiyor.

Konsept müziklerini grup ismine yaptıkları atıfla ‘'En uzun gece''nin sesi olarak tarif eden ikili, bu yönüyle modern ve karanlık bir hikâyeyi de dinleyicilere sunuyor.

Kapak çalışması Ethem Onur Bilgiç tarafından yapılan konsept albümün mix ve mastering'inde ise Maven Mastering'in kurucusu Burak Ataş ismi dikkat çekiyor. Tüm yenilikçi yaklaşımlarıyla 40gece'nin ilk konsept albümü ‘'Düşünden Uyan'' temel olarak modern çağdaki Rock formuna katkı sunacak bir çalışma özelliği taşıyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız