birgün

7° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 11.02.2020 21:04

45 gündür kayıp olan adam, otel odasında oyun oynarken bulundu

Bir süredir kayıp olduğu bildirilen bir adam, son 45 gününü video oyunları oynayarak geçirdiği otel odasında bulundu.

45 gündür kayıp olan adam, otel odasında oyun oynarken bulundu

Tokyo'da çalıştığı iş yerine gitmemeye başladığı için hakkında kayıp ilanı verilen bir adam, 45 gün sonra kilitli bir otel odasında oyun oynarken bulundu. Oyun bağımlılığı çok ciddi seviyelere ulaşan adamın oyuna ara vermemek için tuvalete bile gitmediği söyleniyor.

Webtekno'dan Okan Candoğan'ın haberine göre Tokyo’da çalıştığı söylenen oyun bağımlısı işe gitmeyi bıraktıktan sonra hakkında kayıp ilanı verilmişti. Kayıp ilanının ardından polis, adamı kilitli bir otel odasında buldu. Oyun bağımlısı otel odasından ayrılmayı reddedince adamın 70 yaşındaki babası oğlunu almak için Japonya’ya gitti. Olayın ardından 6 haftalık yoğun bir rehabilitasyon programına alınan adam için ailesi, dünya çapında ona yardımcı olabilecek bir uzman aradı.

Oyun bağımlısı adam, oyuna ara vermemek için tuvalete gitmeyi bile bırakmıştı

Yapılan araştırmaların ardından aile, bir zamanlar uyuşturucu ve kumar sorunlarıyla mücadele etmiş bir bağımlılık danışmanı olan Tony Marini’yi buldu. Oyun bağımlılığını oldukça ciddi bir bağımlılık olarak gören Marini, birçok küçük çocuğun çevrimiçi oyunlara para yatırabilmek için hırsızlık bile yaptığını söylüyor.

Bulgar adamı İskoçya’daki Castle Craig Hastanesi’nde tedavi eden Marini, o ldukça rahatsız edici durumlarla karşı karşıya kaldığını söylüyor. Marini’nin söylediklerine göre tuvalete gitmeyi bırakan adam, bunun yerine boş şişeleri kullanıyordu ve böylece oyun oynamaya ara vermek zorunda kalmıyordu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız