birgün

8° PARÇALI BULUTLU

KADIN 25.11.2021 10:41

47 yıl erkek şiddetine maruz bırakılan Öznur, cezaevinden yazdı: Kadınlar korkmayın, utanmayın

Yıllarca şiddet uygulayan Osman Efeoğulları'nı, kendini korumaya çalışırken öldüren Öznur Efeoğulları el yazısıyla cezaevinden kadınlara seslendi: Sakın korkmayın, utanmayın, susmayın…

47 yıl erkek şiddetine maruz bırakılan Öznur, cezaevinden yazdı: Kadınlar korkmayın, utanmayın

HABER MERKEZİ

Yıllarca şiddet uygulayan Osman Efeoğulları'nı, kendini korumaya çalışırken öldüren Öznur Efeoğulları, cezaevinden kadınlara mektup gönderdi. Efeoğulları, gönderdiği mesajda, “Siz sakın korkmayın, utanmayın, susmayın! Utanması gereken bizlere şiddeti, eziyeti yapanlardır” dedi.


CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Adana Kozan Cezaevi’nde tutuklu bulunan Öznur Efeoğulları’nı ziyaret etti. Efeoğulları, kadınlar için 25 Kasım mesajını, el yazısıyla duyurdu. Henüz iddianame hazırlanmayan Efeoğulları’nın meşru müdafaa kapsamında serbest bırakılması talep ediliyor.

Efeoğlulları, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Sevgili kadınlar. 47 yıl süren evliliğim boyunca dayak yemeden bir gün geçirmedim. Ölüm tehditleri nedeniyle boşanamadım, korktum, etrafımdan utandım. Siz sakın korkmayın. Utanmayın, susmayın. Asıl utanması gerekenler siz değilsiniz. Utanması gerekenler, bizlere şiddeti, eziyeti yapanlardır. Ben bunu çok geç anladım. Tüm kadınları adalete olan inancımla selamlıyorum. Özgür günlerde görüşmek üzere."

47-yil-erkek-siddetine-maruz-birakilan-oznur-cezaevinden-yazdi-kadinlar-korkmayin-utanmayin-947919-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol