birgün

4° HAFİF YAĞMUR

'5'li çete' iddiası: "CHP ve İYİ Parti ile görüşmek için sıraya girdiler"

Gazeteci Murat Yetkin, muhalefetin '5'li çete' olarak adlandırdığı Kolin, Cengiz, Limak, Kalyon ve Makyol şirketlerinin CHP ve İYİ Parti ile görüşmek için sıraya girdiklerini söyledi. Yetkin, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da bunu bildiğini dile getirdi.

SİYASET 18.12.2021 12:46
'5'li çete' iddiası: "CHP ve İYİ Parti ile görüşmek için sıraya girdiler"
Abone Ol google-news

FOX TV ekranlarında yayınlanan Orta Sayfa programında konuşan gazeteci Murat Yetkin, '5'li çete' olarak anılan Kolin, Cengiz, Limak, Kalyon ve Makyol şirketlerinin CHP ve İYİ Parti'den randevu alabilmek için sıraya girdikleri iddiasında bulundu.

'5'li çete' diye nitelendirilen şirketlerin tamamının, ANAP döneminden itibaren devletin ihalelerine giren şirketler olduğuna dikkat çeken Yetkin, şunları söyledi:

"Şu anda , bir takım şeyleri tam kanıtlayamadığım için söyleyemiyorum. Bir kısmının bilgisi direkt bende var. Bunlar çok açık bir şekilde CHP'ye İYİ Parti'ye, neredeyse 'sıraya girmiş vaziyette' diyeceğim randevular istiyorlar, yardımlar yapmaya çalışıyorlar."

"ERDOĞAN DA BİLİYOR"

Yetkin, bu sözler üzerine programın bir diğer yorumcusu Deniz Zeyrek'in araya girerek "Cumhurbaşkanı bunları biliyor mu?" diye sorması üzerine "Bilmez olur mu hiç?" yanıtı verdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol