birgün

0° PARÇALI BULUTLU

5 yaşındaki çocuğa şiddet olayında baba konuştu: Görevliler sadece 'kira yardımı verelim' dediler

Antep’te iddiaya göre, annesi tarafından günlerce aç bırakılarak işkenceye maruz kalan 5 yaşındaki çocuğun babası Cihan Y., karakola "Çocuğumun canı tehlikede" diyerek dilekçeyle başvuru yaptığını ve gelen görevlilerin sadece "Kira yardımı verelim" yanıtını verdiğini ifade etti.

GÜNCEL 28.11.2022 15:36
5 yaşındaki çocuğa şiddet olayında baba konuştu: Görevliler sadece 'kira yardımı verelim' dediler
Abone Ol google-news

Antep’in Şehitkamil ilçesinde köyde zeytin toplamak için birkaç gündür evde olmayan ve eve geldiğinde 5 yaşındaki çocuğunu annesi tarafından işkenceye maruz bırakılmış halde bulduğunu ifade eden baba Cihan Y., uzun süredir yetkililere yaptığı şikâyetlerin bir sonuca ulaşmadığını anlattı.

Cumhuriyet'ten Sinem Nazlı Demir'e konuşan Cihan Y., "Bakanlık bizimle ilgilenmedi. Ben önceden de şikâyet ettim zaten" diyerek iki hafta önce karakola dilekçe verdiğini söyledi. "Çocuğumun canı tehlikede" diyerek başvuru yaptığını belirten Cihan Y., gelen görevlilerin sadece "Kira yardımı verelim" dediğini belirtti.

Görevlilerden şikâyetçi olacağını söyleyen baba, "Çocuğum hâlâ yürüyemiyor, gözetim altında tutuluyor. Gözleri mor hâlâ, şiş biraz" dedi.

Olayla ilgili soruşturma ise sürüyor.

NE OLMUŞTU?

Antep’in Şehitkamil ilçesinde iddiaya göre, anne F.Y.'nin, 5 yaşındaki çocuğunu aç bırakarak işkence ettiği ifade edilmişti. Baba Cihan Y.'nin ihbarı üzerine eve gelen ekipler, 5 yaşındaki çocuğu olay yerindeki ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırmıştı.

Uzun süre aç kaldığı anlaşılan çocuğun vücudunda ve yüzünde darp izleri tespit edilmişti. Yoğun bakıma alınan çocuğun durumunun kötü olduğu öğrenilirken, olayın ardından polis ekipleri babasının ifadesi doğrultusunda çocuğun annesini gözaltına almıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol