birgün

9° AÇIK

500 gündür nöbetteler

GÜNCEL 22.07.2022 08:03
500 gündür nöbetteler Fotoğraf: MA
Abone Ol google-news

HABER MERKEZİ

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti, 500'üncü günü geride bıraktı.

Anne ve oğlu, dün sabahın erken saatlerinde Suruç ilçesinde bulunan evlerinden Urfa Adliyesi önüne gelerek, adliye merdivenlerinde nöbetlerini başlattı.
Ferit Şenyaşar, verdikleri mücadelenin tüm dünya tarafından duyulduğunu belirterek, "Bu mücadelemiz ile birlikte artık herkes bütün gerçekleri ve hakikatleri öğrendi. Urfa Valisi'nin davamızla ilgili açıklamaları hâlâ valilik sitesinde bulunuyor. Dönemin Tarım Bakanı'nın davamızla ilgili açıklaması bulunuyor. AKP içindeki birçok milletvekili bizimle görüşerek davamızda haklı olduğumuzu dile getiriyor. Bütün gerçekler ortaya çıkmasına rağmen hâlâ adalet sağlanmış değil. Bundan dolayı adalet mücadelemiz devam ediyor" diye konuştu.

Ailenin sosyal medya hesabından da, "Doğru yerde durarak, 500 gündür hak mücadelesi veriyoruz. Hukuk sınırları içinde adalet gelene kadar nöbetimiz devam edecektir. #SenyasarAilesiİcinAdalet Herkes için Adalet" mesajı paylaşıldı. Haber Merkezi

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol