57 hükümlü, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

07.02.2019 14:34 GÜNCEL
Antalya’da, Elmalı Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda dün akşam yemeğinden sonra rahatsızlanan 57 hükümlü, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Elmalı Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda dün akşam yemeğinden sonra bazı hükümlülerde bulantı, kusma ve karın ağrısı şikayetleri görülmeye başlandı. Görevlilerin çağırdığı ambulanslarla 57 hükümlü, Elmalı, Korkuteli ile Antalya’daki hastanelere sevk edildi. Acil serviste tedavileri tamamlanan […]

Antalya’da, Elmalı Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda dün akşam yemeğinden sonra rahatsızlanan 57 hükümlü, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

Elmalı Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda dün akşam yemeğinden sonra bazı hükümlülerde bulantı, kusma ve karın ağrısı şikayetleri görülmeye başlandı. Görevlilerin çağırdığı ambulanslarla 57 hükümlü, Elmalı, Korkuteli ile Antalya’daki hastanelere sevk edildi. Acil serviste tedavileri tamamlanan hükümlüler, taburcu edildi. 

Elmalı Cumhuriyet Başsavcısı Suphi Abikoğlu, “Mahkumlar gece hastanede gözetim altında tutuldu. Bugün tedavileri tamamlanarak hepsi taburcu edildi. Sağlık durumları iyi” dedi.

Başsavcısı Abikoğlu, hem yemeklerden, hem de sudan örnekler alınarak incelenmek üzere Antalya’daki laboratuvara gönderildiğini, konuyla ilgili soruşturmanın sürdüğünü vurguladı.