birgün

7° PARÇALI BULUTLU

6 gündür kayıp Ali Kemal Yüce'ye ait telefon sinyali alındı

6 gündür kendisinden haber alınamayan üniversite öğrencisi Ali Kemal Yüce'ye ait telefonun Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde sinyal verdiği tespit edildi. Kefken bölgesinde arama çalışması başlatılırken, Yüce'nin kaybolmadan önce ailesine not bıraktığı ve silah aldığı öğrenildi.

GÜNCEL 21.06.2022 12:09
6 gündür kayıp Ali Kemal Yüce'ye ait telefon sinyali alındı Fotoğraf: DHA
Abone Ol google-news

İstanbul'da ailesinin haber alamadığı için 6 gün önce kayıp başvurusu yaptığı üniversite öğrencisi 23 yaşındaki Ali Kemal Yüce'ye ait telefonun Kocaeli'nin Kanıra ilçesinde sinyal verdiği tespit edildi.

Gelişme üzerine ekipler Kandıra'nın Kefken bölgesinde arama çalışması başlattı.

İstanbul'un Ümraniye ilçesinde yaşayaba, İstanbul Maltepe Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümü öğrencisi 22 yaşındaki Ali Kemal Yüce' nin kaybolmadan önce ailesine not bıraktığı ve silah aldığı öğrenildi. Yapılan araştırmada Yüce'nin bilgileri ile cep telefonunun en son Kandıra ilçesine bağlı Kefken bölgesinde sinyal verdiği tespit edildi. Bilgiler doğrultusunda jandarma ve AFAD ekipleri, bölgede ve denizde arama çalışması başlattı. Bölgedeki arama çalışmalarına, bugün yaşanan yoğun sağanak nedeniyle ara verildi.

'OLAYIN ARAŞTIRILMASINI İSTİYORUZ'

Yüce'nin annesi Aynur Yüce, ANKA Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, oğlunun hayatından endişe duyduğunu söyledi.

“Oğlum 15 Haziran tarihinde eve gelmedi. Meraklandık. Aradığımızda telefonu meşgul konumdaydı. Cevap vermiyordu. Ondan sonra tekrar aradık, yine açmadı. Bu çocuk saat 5 (17.00) en geç 6’da (18.00), hiçbir zaman 9’dan (21.00) sonra eve gelmeyen bir çocuk olduğu için daha çok meraklandık. Ama üniversitede kütüphanede ders çalışıyordu, kütüphanede ders çalıştığı için, biz yine çocuğun kütüphanede biraz fazla takılıp gelecek haftaki sınavlara hazırlandığını düşündük. Biraz daha bekledik.

Saat 11.5 (23.30) gibi eşim Ümraniye Atakent Karakolu'na gitti. Sabah oldu. Ali Kemal'in eve gelmemesi daha önce hiç olmadı. Onun için çok üzgünüz. Bu olayın da araştırılmasını istiyoruz.

Bir gören duyan olursa lütfen haber versin. Çok üzgünüz. Ne yapacağız çaresiziz, bilmiyoruz. Gören, duyan olursa lütfen bize haber versin. Devletimizin de bütün imkanlarını kullanmış olmamıza rağmen bulamadık. Bulamadığımız zaman, biz daha da çok başına bir şey gelmiş olabileceğini düşündük ve çok telaşlandık. Lütfen, oğlumun hayatından endişeye duyuyorum. Gören, bilen, duyan varsa lütfen bize haber versin. Biz çok çaresiziz, umutla bekliyoruz.”

ANKA,DHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol