birgün

13° PARÇALI AZ BULUTLU

EKONOMİ 28.05.2021 12:46

6 kişilik iş ilanına yaklaşık 2 bin kişi başvurdu

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi’nin 6 kişilik sürekli temizlik işçisi iş ilanına bin 919 kişi başvurdu. İşe alınacak kişilerin isimleri bugün yapılacak olan kura ile belirlenecek.

6 kişilik iş ilanına yaklaşık 2 bin kişi başvurdu

Türkiye’deki işsizlik sorunu Karaman’da bir kez daha gözler önüne serildi. Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi bir süre önce 1 adet temizlik görevlisi (Eski Hükümlü veya Terör Mağduru) ve 5 adet temizlik görevlisi sürekli işçi alınacağını duyurdu. Üniversitenin işçi alımı için İŞKUR'a yaklaşık 2 bin kişi başvurdu.

Sözcü'nün haberine göre; üniversitenin resmi sitesinde işe alınacak kişilerin çekilecek kura sonucu belirleneceği duyuruldu. Konuya ilişkin üniversiteden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

* Üniversitemize 1 adet temizlik görevlisi (Eski Hükümlü veya Terör Mağduru) ve 5 adet temizlik görevlisi sürekli işçi alınacaktır. İŞKUR’a yapılan müracaatlar sonucunda, İŞKUR tarafından temizlik görevlisi (Eski Hükümlü veya Terör Mağduru) ilanına 13 kişi, temizlik görevlisi ilanına ise 1906 kişi başvurduğu bildirilmiştir.

* İŞKUR'un gönderdiği başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle, açık iş sayısının dört katı oranında kişi kura çekimi sonucu asil aday belirlenecek olup kura ile ayrıca aynı sayıda yedek adayın isimlerini kapsayan bir liste oluşturulacaktır.

* Noter huzurunda gerçekleştirilecek olan kura çekimi 28 Mayıs 2021 Cuma günü (bugün) saat 10.00’da Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Kapalı Spor Salonunda yapılacaktır.

TÜİK'E GÖRE İŞSİZLİK ORANI AZALDI

TÜİK Türkiye genelinde işsiz sayısının 2021 yılı Mart ayında bir önceki aya göre 59 bin kişi artarak 4 milyon 236 bin kişi, işsizlik oranının ise 0,1 puanlık azalış ile yüzde 13,1 seviyesine indiğini açıklamıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol