birgün

4° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 29.11.2019 09:53

6 kişiyi yaralayan hâkim ve savcı çocuğunun avukatlığını annesi yaptı: Müvekkilim kahrolmaktadır

6 kişiyi yaralayan hâkim ve savcı çocuğunun avukatlığını annesi yaptı: Müvekkilim kahrolmaktadır

Bakırköy’de, aracın içinde kız arkadaşı A.A’ya şiddet uyguladığı gerekçesiyle vatandaşlar tarafından darp edilirken aracını üzerilerine süren ve 6 kişiyi yaralayan hâkim ve savcı çocuğu Görkem Sertaç Göçmen’i annesi eski hâkim Aynur Göçmen savundu. "Müvekkilimin linç olayında öndeki 3 dişi kırılmıştır. Cezaevinde kahrolmaktadır" diyen Aynur Gökçem, oğlunun sabıkasız olduğunu söyledi. Ancak Göçmen'in 9 farklı suça karıştığı ama her seferinde serbest bırakıldığı biliniyordu.

Sertaç Göçmen, 6 Eylül 2017’de Ataköy’de hâkim ve savcı lojmanlarındaki evlerinden pompalı tüfekle ateş ederek bir kişiyi yaralamıştı. Göçmen, 30 Ocak 2017’de Dr. Sadi Konuk Hastanesi’nde görevli hemşireye hakaret, 10 Şubat 2017’de bir kişiyi bıçaklamaktan da yargılanıyor.

Hürriyet'te yer alan habere göre, oğlunun avukatlığını yapan Aynur Göçmen, “Müvekkilimin linç olayında öndeki 3 dişi kırılmıştır. Cezaevinde kahrolmaktadır. 12 kilo vermiştir. Pişmandır. Uyku uyuyamamaktadır. Sabıkasızdır. Tahliyesini istiyoruz” dedi. Annesinin savunmasının ardından söz verilen tutuklu sanık da tahliyesini talep etti. Mahkeme tutukluluğun devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

OLAY

Görkem Sertaç Göçmen hakkında, "Mala zarar verme", "Kasten öldürmeye teşebbüs", "Yaralama" ve "Basit yaralama" suçlarından 14 yıldan 32 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede 9 kişi "müşteki" olarak yer aldı. İddianameye göre 2 Ekim 2018 tarihinde saat 17.30'da meydana gelen olay şöyle oldu:

"Görkem Sertaç Göçmen ve kız arkadaşı A.A, Bakırköy'de bir AVM'nin önüne geldikleri sırada araç içerisinde tartışmaya başladı. Bu sırada Göçmen'in tokat attığı A.A aracın camını açarak "Bırak beni!" diye bağırdı. Çevredeki vatandaşlar da aracın yanına geldi ve Görkem Sertaç Göçmen'e tepki gösterdi. Aracından inen Göçmen, Zişan Mert Durmuş'a eliyle vurarak yaraladı, ardından tekrar aracına bindi. Göçmen olay yerinden uzaklaşmaya çalıştığı sırada Zişan Mert Durmuş çevredekilere "Neden yardım etmiyorsunuz?" diyerek bağırdı. Göçmen de aracı durdurarak Zişan Mert Durmuş'u yaralamak için olay mahalline yaya olarak geri döndü. Göçmen'in geri geldiğini gören vatandaşlar bu defa, Göçmen'i basit tıbbi müdahale ile giderilemeyecek nitelikte yaraladı. Cebrail Şık, Göçmen'i aracına bindirdi. Göçmen aracına bindikten sonra tek yönlü yolda aracı trafiğin tersi istikamette çevirerek kendisini yaralayan kişilere ve Cebrail Şık'n üzerine sürdü. Cebrail Şık araçtan kurtularak kaldırıma doğru koştu. Göçmen aracı tekrar trafiğin akışı yönüne çevirerek Cebrail Şık'a doğru sürdü ve Şık'ı, Ahmet Seven'e ait park halindeki araç ile sevk ve idaresindeki araç arasında sıkıştırarak yaraladı. Ardından Göçmen aracını kaldırıma sürmeye devam etti ve kaldırımda bulunan diğer müştekileri yaraladı. Göçen olay yerinden uzaklaştı ve kız arkadaşı A.A'yı Bakırköy Yeni Mahalle Camii yanında aracından indirdikten sonra 2 arkadaşıyla (takipsizlik kararı verilen) olay yerine tekrar geldi.

2 arkadaşıyla araçtan inen Göçmen, bagajından ne olduğu tespit edilemeyen (pense-demir) bir cisim alarak müşteki Zişan Mert Durmuş'a doğru tek başına yürüdü ve elindeki cisimle Durmuş'un başına elindeki cisimle vurarak yaraladı, bunun üzerine bölgede arbede yaşandı. Soner Çoban ve Abdulkerim Kapan, Göçmen'in kalabalığın içinden alarak araca doğru getirdikleri sırada polis olaya müdahale etti. Polis Göçmen'in çevredeki vatandaşlar tarafından linç edilmesini engelleyerek, Kartaltepe Polis Merkezi Amirliği'ne götürdü.

Şiddeti meşrulaştırmaya çalışıyor!

6-kisiyi-yaralayan-hakim-ve-savci-cocugunun-avukatligini-annesi-yapti-muvekkilim-kahrolmaktadir-655380-1.

Oğlunu savunmak için hakimliği bırakan avukat Aynur Göçmen, Twitter hesabından başlattığı 'kampanya' ile adeta suç makinesi olan Görkem Sertaç Göçmen'i aklamak için 'Erkeğe psikolojik şiddete dur' diyerek kadına yönelik şiddeti, cinsel saldırıyı meşrulaştırmaya çalışıyor. Erkeklerin desteğini alarak maduriyet yaratmaya çalışan Aynur Göçmen, oğlunu mağdur gösterip kadınların erkekleri kışkırttığını Görkem Göçmen'in de kendini savunmak için kadına şiddet uyguladığını savunuyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız