birgün

24° AZ BULUTLU

6 siyasi partinin mali denetimi yayınlandı: CHP ve MHP de var

Anayasa Mahkemesi'nin, CHP, MHP, DSP, Adalet Partisi, Gelecek Partisi ve Turan Hareketi Partisi'nin, 2017-2019 yıllarına ait mali denetimlerine ilişkin kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.

EKONOMİ 29.06.2022 12:29
6 siyasi partinin mali denetimi yayınlandı: CHP ve MHP de var Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

CHP ve MHP'nin de aralarında olduğu 6 partinin 2017-2019 yıllarına ait mali denetimlerine ilişkin kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Yayımlanan Anayasa Mahkemesi kararlarına göre, CHP ve Turan Hareketi Partisi'nin 2017, DSP, Adalet Partisi ve MHP'nin 2018, Gelecek Partisi'nin ise 2019 yıllarına ait mali denetimleri sonucu, bu partilerin kesin hesaplarının, eldeki bilgi ve belgelere göre doğru, denk ve 2820 sayılı Siyasi Partiler Kanunu'na uygun olduğu tespit edildi.

YILLIK GELİRİ 1070 LİRA

Turan Hareketi Partisinin mali denetiminde, partinin 2017 yılı geliri 1070 lira olarak kayıtlara geçti.

Gelecek Partisi'nin mali denetiminde ise 12 Aralık 2019'da kurulan partinin aynı yıl herhangi bir gelirinin bulunmadığı tespit edildi. Kararda, yeni kurulmuş bir partinin gelirinin bulunmamasının olağan olduğu kaydedildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol