birgün

0° PARÇALI AZ BULUTLU

6 yaşındaki çocuğun istismarı sosyal medyayı ayağa kaldırdı; devlet tepkilerin ardından açıklama yaptı!

İsmailağa Cemaati'ne bağlı Hiranur Vakfı'nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in kızını 6 yaşında 'evlendirdiği'ne ilişkin fotoğrafların ortaya çıkmasının ardından sosyal medyadan sessizliğe tepki yağdı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Zülfü Livaneli, Haluk Levent, gazeteciler, milletvekilleri ve farklı kesimlerden daha birçok kişi, paylaştıkları mesajlarla skandala dikkat çekti.

GÜNCEL 07.12.2022 15:46
6 yaşındaki çocuğun istismarı sosyal medyayı ayağa kaldırdı; devlet tepkilerin ardından açıklama yaptı!
Abone Ol google-news

Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.'nin 6 yaşında ‘evlendirilip’ istismara maruz bırakılması skandalıyla ilgili fotoğraflar, gazetemiz yazarı Timur Soykan’ın bugünkü yazısıyla ortaya çıktı. 6 yaşındaki kız çocuğuna ‘gelinlik’ giydirildiği ve 29 yaşındaki Kadir İstekli ile yan yana görüldüğü dehşet verici fotoğraflar, sosyal medyada büyük tepki aldı.

Haberin ilk kez yayımladığı 3 Aralık Cumartesi gününden beri sosyal medyada yurttaşlar, yaşanan skandala dikkat çekmeye devam ediyor.

Öte yandan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, tepkilerin ardından açıklama yaptı. Bakanlık, davaya müdahil olduklarını bildirdi.

BirGün yazarı Timur Soykan'ın bugünkü yazısının ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sanatçı Zülfü Livaneli, Sanatçı Haluk Levent, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, müzisyen Güben Ergen, gazeteci Nevşin Mengü ve daha birçok isim, ortaya çıkan skandala tepki gösterdi.

Milletvekillerinden müzisyenlere, gazetecilere, siyasilere kadar farklı kesimlerden birçok kişinin Twitter hesaplarından yaptıkları paylaşımlardan bazıları şöyle:

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol