birgün

12° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 08.01.2021 14:10

65 yaş üzeri olduğu için otobüsten indirilmek istenen yurttaş: Ben çalışmazsam açım

65 yaş üstü yurttaş, koronavirüs tedbirleri gerekçe gösterilerek otobüsten indirilmek istendi. Duruma tepki gösteren yurttaş, "Ben çalışmazsam açım. Beni kim getirip götürecek" ifadelerini kullandı.

65 yaş üzeri olduğu için otobüsten indirilmek istenen yurttaş: Ben çalışmazsam açım

İstanbul Avcılar'da otobüs şoförü tarafından araçtan indirilmek istenen 65 yaş üzerindeki yurttaş, çalışmak zorunda olduğunu söyledi.

DHA'nın aktardığı habere göre yaşlı kadın, kendisine tepki gösterip şoför için "Görevini yapıyor" diyenlere, "Maske takılı, hasta da değilim. 3 tane merdiven sildim, çalıştım. Ben çalışmazsam açım. Versin biri parayı tamam gitmem otururum. Beni kim getirip götürecek" dedi.

Bazı yurttaşlar ise yaşlı kadına, "Sana çalışma diyor ama geçinecek parayı sağlamıyor", "Tok açın halinden anlamaz" diye destek verdi.

DHA ve Hürriyet ise olayı "65 yaş üstü kadının otobüse binme ısrarı" diye haberleştirdi.

Haberde, "Koronavirüs ile mücadele kapsamında 65 yaş ve üstündekilere getirilen toplu taşıma araçlarına binme yasağına rağmen Avcılar'da İETT otobüsüne binen kadın, tüm ısrarlara rağmen 'Benim sağlığım yerinde' diyerek araçtan inmedi" ifadeleri kullanıldı.

65-yas-uzeri-oldugu-icin-otobusten-indirilmek-istenen-yurttas-ben-calismazsam-acim-826681-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol