birgün

9° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

7 ilde kaçak sigara operasyonu: 214 gözaltı kararı

7 ilde yürütülen 'Nefes' adlı operasyonda 214 kişi hakkında gözaltı kararı verildiğini belirten Soylu, operasyon kapsamında 514 milyon TL'lik vergi kaybının önüne geçildiğini aktardı.

GÜNCEL 05.07.2022 08:35
7 ilde kaçak sigara operasyonu: 214 gözaltı kararı Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı'nda açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sigara kaçakçılığı baskınlarının 6 aylık takiple başladığını duyurdu.

7 ilde yürütülen 'Nefes' adlı operasyonda 214 kişi hakkında gözaltı kararı verildiğini aktaran Soylu, yakalanan kaçak sigaralarla 514 milyon TL'lik vergi kaybının önüne geçildiğini söyledi.

Soylu, şöyle konuştu:

“Tüm illerde suç gruplarına yönelik çalışma yapılmış, 8 suç grubunun bu sabah itibariyle 615 adreste arama kararı alınmıştır. Savcılıklarımızla koordine olarak 214 şahsa gözaltı kararı verilmiştir. Şu anda eş zamanlı olarak 7 ilde bir operasyon yapılıyor. Nefes operasyonunun önemi tütün mamulü ve makaron kaçakçılığına yönelik yapılan ilk büyük operasyon olmasıdır."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol